Світлина з інтернету

Звідки випливло?

Не хочу вдаватися в деталі історії навколо пані Ulana Suprun (Уляна Супрун). Охорона здоров'я - не сфера моїх інтересів.

Наскільки я знаюся на системі вишів США, пані Супрун має освіту з організації охорони здоров'я. Інакше кажучи, у царині управління медичною галуззю, а не з лікувальної справи, як, можливо, комусь в Україні й хотілося б.

Очевидно, це - те, що не дає спокою опонентам пані міністра. У зв'язку з цим, як на мене, затятим опонентам годилося б дати відповідне офіційне пояснення.

Що мене непокоїть у цій ситуації, так це те, що постійно мусується кинута кимось фраза про засекреченість диплому пані Уляни. Звідки і як таке випливло на люди, можна лише гадати, хоч деякі ЗМІ й посилаються на саму героїню скандалу.

Так-от, щоб трохи зняти напругу, нагадаю вам усім таке:

Дипломи бакалаврів, магістрів і докторів філософії (PhD) чи права (JD) в Америці мають формат, розрахований для заведення диплому в рамку й вивішування на стіну офісу фахівця. У цьому ви можете переконатися, не їздивши навіть до США: вигугліть фотографії інтер'єрів офісів американських професіоналістів (professionals).

Інакше кажучи, американці не тільки не роблять секрету із своїх дипломів, а й пишаються, ба навіть хизуються ними.

Отже, відповідно до цієї традиції, і диплом(и) пані Супрун мав (мали) би висіти на стіні її міністерського кабінету.

Інша справа, чи треба будь-чий диплом викладати в інтернеті, поширювати в соціальних мережах. Як-не-як, а це все-таки документ нумерований, а отже... Чи треба пояснювати докладніше?

Volodymyr Ivanenko

Назад до архіву Версія для друку