Світлина з інтернету

Вперше офіційно

Тут поділюся деякими враженнями стосовно абсолютно диких звинувачень, які окупаційна влада в Україні висуває проти Тетяни Чорновол. Але спершу дозвольте мені навести один давній спогад, для аналогії й кращого розуміння того, куди нас уже засунули...
 
Отже, пригадався мені телевізійний сюжет з глухих радянських ще доперебудовних часів (ні, я не злопам'ятний, просто я такий злий і пам'ять у мене дуже добра). Тоді на сірому совковому ТВ часом робили маленькі шпаринки в інший світ. Абсолютно пропагандистські й викривлені програми тієї ж "Міжнародної панорами" усе одно користувалися популярністю, бо, попри пропаганду, у відеоряді проскакувало трошки те реальне справжнє життя, а не соціалістичне животіння. І одного разу показали ідилічну сценку з візитом совєтських дипломатів до рядової провінційної американської школи. Усе там було звичною туфтою та набором добре підчищених і процензурованих діалогів дипломатів з дітьми. 
 
Але я про це згадую лише заради однієї фрази. Діалог наводжу в перекладі російською, як нам демонстрували на ТВ. Якийсь хлопчина-підліток із здивуванням вигукує: "Я увидел сегодняшнюю программу и сказал себе: О, русские идут!" На це матьорий дипломат весело відповів: "Э нет! Русские не идут. Они уже пришли!" Тоді ця весела для школярів сценка стосувалася лише приходу 3-4 русскіх без танків, ракет, полонію й отруйних речовин, щоправда з не менш руйнівною зброєю у вигляді пропагандистського сміття на англійській та з чудовими й захоплюючими ілюстраціями.
 
А тепер до суті справи. Пункти звинувачення Тетяні стали реально шоком. Не лише для мене. Тут пропоную посилання на відео-запис від Миколи Княжицького.
 
Про ту частину, в якій опрацьовується дике сфальсифіковане обвинувачення в умисному вбивстві, я тут уже написав відразу в п'ятницю доволі ґрунтовний аналіз. У звинуваченнях та постанові про обшук усе не витримує ані найменшої критики. 100% фальсифікат. А ще появилися нові деталі. 
 
Наприклад, звинувачення про участь у незаконних масових зібраннях! Для тих, хто втішає себе думкою, що це ще не реванш і не окупаційна влада, повторюся: Революцію Гідності вперше офіційно, а не на московських пропагандистських каналах, назвали "незаконним масовим зібранням". 
 
За цим у такому випадку мусить бути й наступний крок, на якому зробив собі кар'єру адвокат Януковича, а нині незаконний в/о керівника ДБР Бабіков. Їхня адвокатська група весь судовий процес проти Януковича старалася звести до позиції щодо саме цих "незаконних масових зібрань" (уже маємо в юридичному документі), злочинах учасників Майдану проти правопорядку й правоохоронців (уже чітко задекларовано Вєнєдіктовой) та незаконному захопленні влади. На останнє маємо всі підстави очікувати в близькому майбутньому, десь під прикриттям самого піку епідемії. 
 
А тепер про роль того сюжету з темного минулого, який навів на початку. Княжицький доволі логічно припустив, що це рішення писалося в Росії. Бо тільки там зараз діє саме така система свавілля й безправ'я, яку навіть не копіювали, а вже перенесли зелені в Україну. 
 
Там жорстко заборонені опозиційні акції протесту. Там ворогів режиму звинувачують у вбивствах, чи дрібніших опонентів, зокрема журналістів-викривачів, у торгівлі наркотиками, там не має жодного значення правова процедура, якщо надійшов наказ згори, там після 100% доказаної невинуватості громадянина його вихід на волю є скорше унікальним винятком, ніж правилом (згадайте Антоненка й інших, кого Зеленський із своєю сворою призначив винуватими у вбивстві Шеремета). 
 
Пишу «там», а в думці стукотить, немов колеса тєплушок, що мчали в ГУЛАГ: "тут, тут, тут..." Єдине з чим можу посперечатися з Миколою, це лише з чітким формулюванням: "написано в Росії".
 
Їм уже не треба завантажувати своїх слідчих, досить лише напряму Зеленському чи через Єрмака передати чергове домашнє завдання, а як його виконувати й самі холопи русского царя-батюшкі здогадаються. Чисто формально це дике звинувачення все ж писали колаборанти, але з українськими паспортами й в українській столиці. Бо "русские уже не идут, они уже пришли..."
 
Назад до архіву Версія для друку