Версія для друку
Світлина з інтернету

Він зумів. Влаштувати провокацію

Позавчора я розшифрував півтори хвилини словесного потоку Зеленського у Варшаві для ілюстрації тієї провокації, яку він там зумів влаштувати. Обіцяв на ранок розшифрувати весь текст, але не склалося - мав учора багато роботи й аж 5 ефірів, записів і включень, та купу всього іншого. Тому виконую обіцяне сьогодні. Але:

- вирішив кожну тезу супроводити власними коментарями - вони виділені квадратними дужками;

- не проглянув дописи друзів у фейсбук і зробив через це зайву та шкідливу для психіки роботу. Виявляється, решту тексту вже розшифрувала Victoria Maximenko. І навіть посилання мені зробила, а я не заглянув і все проробив ще раз. Але то вже пішло...

А тут запрошую вас на чергову серію Метіохапії (іспанського сорому), коли бикують вони, а пекельно соромно нам:

Ко-ко-хтось

Анджей Дуда надає слово Володимиру Зеленському.

Зеленський: [шарпається, висмикує підслушку з вуха, яка далі безглуздо висить на брительці маски, починає дуже бадьоро] Дякую, пане президенте, дякую, Анджей. Но, перш за все, я хочу подякувати за запрошення ее і хочу вас привітати з прекрасним днем… ге, дійсно, двісті тридцята річниця аа Конституції Третього Травня аа велика дата, велике свято, тому аа для вас всіх, для Польщі, для вашого народу і ее те, що ми тут всі знаходимося… я впевнений, що для всіх ее аа країн це дійсно ее важливий день еее іііі ми тут… і Латвія, Литва, Естонія, я думаю, через те, що ми всі підтримуємо Польщу, підтримуємо Вам… Вас особисто, пане президент.

[Якийсь дивний набір слів, ніби його запросили на Великдень чи навіть на просте національне свято, а не на подію, яка досі сприймається, як виклик цивілізації феодальному російському тоталітаризму 18 століття й усіх наступних епох. Він зводить подію, яку тут визначали, як важливу міжнародну віху формування європейських цінностей, до чисто вузько-національного польського свята. Воно навіть не усвідомило, що це була Конституція трьох народів, президенти яких були тут присутні: Польщі, Литви, України, що тоді були частиною однієї держави].

Я хочу подякувати за гмм змм зараз приділялося багато уваги вже Україні… і постійна партнери гге иии постійно підтримують Україну, нашу територіальну цілісність, наш суверенітет, я вам всім вдячний. Сьогодні це дуже важливо, коли ии а анексована частина української території, наш півострів Крим і коли в нас іде війна аа на сході. Це і є війна в Європі. Тут дуже важливо, щоб ми були разом.

[Добре, що згадав про війну. Але інші президенти назвали агресора – Росію. Він побоявся навіть заїкнутися про те, хто цю війну розв’язав. Це типовий рашистський наратив: в Україні дійсно кровопролиття, але це «внутрєнній канфлікт». Коли ви говорите про війну, але не називаєте ворога, то це для вас громадянська війна. Єдиний правильний акцент у Зеленського: «це війна в Європі». Але він абсолютно не розвинутий].

Іі мені здається, що Анджей дуже правильно сказав, що чо ми всі хочемо жити… і живемо… і прагнемо жити в демократичному суспільстві. ИИ я думаю, що в нас одне й тей саме прагнення і погляд… Але різний досвід ііі вввдійсно… в Україні зовсім інший досвід… Мми багато багато років… десятиріч виборюємо свою незалежність… І сьогодні це ее теж сАме відбувається на сході нашої країни, ми знов виборюємо свою незалежність. Українці, знаєте, гм ммм, знаєте, завжди виборювали свою незалежність гм-гм, свою націю, і свою країну…

[Словесна каша: демократія і війна тут зсипані в один мікс без логічної прив’язки. На жаль, це лише прелюдія до дальшої провокаційної тези].

І завжди ко-ко-хтось писав для ее України закони, ми завжди були частиною тієї чи іншої імперії і… тому довіра до законів, до права. В принципі до міжнародних законів ааа довіра така… достатньо скептична уууу в українців… тому що хтось завжди писав для України ггг закони… і знаєте, якщо навіть взяти ее історію, то аа гм Конституція, перша Конституція в Україні… українську… було написано ще Пилипом Орликом в 18 столітті, але проголошено її тільки в 96-му році. Ще не пройшло шм-шм 25 років буде ааа, буде в цьому році ее іі і дійсно щойно з’явило… з’явилась тоді наша вже проголошена Конституція.

[Цей епізод я детально аналізував у позавчорашньому дописі – це відверта образа й провокація. І не лише українців, яких воно виставило в огидному світлі. Але й поляків. Його запросили на святкування Конституції, яка була ухвалена «іншими для нас». Слова Зеленського можна було б сприймати як завгодно (нам нав’язали американський план антикорупційного законодавства, ми десятиліттями жили в умовах законодавства тоталітарного СРСР), якби не контекст зустрічі. Це було святкування саме того основного закону, який поляки колись ухвалили для себе, литовців і українців, тож Зеленський (свідомо, чи ні) обхаяв від імені українського народу польську гордість і святиню. А щодо Конституції Пилипа Орлика, то хотів сказати щось правильне й хороше, а вийшло, як завжди… Крім того, й Орлик і наші колишні нардепи дуже б здивувалися, якби взнали, що вони саме Конституцію Орлика затверджували в 1996 році, бо якраз так воно й сказало].

А потім був.. був… були дуже складні ааа часи ааа часи радянські… і ми знов були частиною ии частиною іншої країни… і дійсно ааа після розпАду ааа розпАду Радянського Союзу ааа ми прекрасно знаємо, що в Радянського Союзу було ааа… Я сам народився в Радянському Союзі іііі хочу вам сказати… там були плюси, були мінуси, але ми розуміємо, що там не було иии людей права на свободу слова, права вибору аа права приватної власності…

[На зустрічі з лідерами Польщі, Литви, Латвії, Естонії заговорити про плюси Радянського Союзу – це ніби в Ізраїлі на вшануванні жертв Голокосту почати розумування щодо плюсів і мінусів гітлерівського нацизму. На цю тему стільки вже написано в соцмережах, що мені щось добавляти буде зайвим].

ии аа і знов в 91 році… після розпАду ии після роспАду Радянського Союзу, коли ми вибороли ии наприкінці свою незалежність… також не було довіри… міцної довіри до закону еее через те, що деякі чиновники ее стали грабували ааа грабували країну… І нарешті в 14 році впродовж гмм Революції Гідності ее на Майдані ааа підтримуючи європейський курс… на жаль, загинули сотня наших ии прекрасних українців, яких молодих громадян еее які знов виборювали свою незалежність… Знову виборювали той самий європейський курс, про який ми сьогодні тут сидимо й говорим…

[Зеленський – класичний совкодрочер, тому його слова про здобуття незалежності плутані й незрозумілі. З них прямо випливає, що що в 1991 році сам по собі відбувся якийсь «роспАд», а ми вже наприкінці його раптом вибороли свою незалежність… Від кого виборювати, якщо роспад уже й так відбувся, а ми лише «наприкінці?.. Теза про те, що українці не мали довіри до закону, бо деякі чиновники грабували країну, в своїй основі більш-менш правильна, але неймовірно інфантильна та примітивна. Якби щось подібне сказала дрібна форцовщиця 90-их, то б сприйнялося, але особа, яка користується титулом президента європейської країни?!.. Про Революцію Гідності не йому б говорити, хай краще згадає про свої насмішки, як побиттям беркутами майданівців він пропонував виробляти електрику… Та й про тих, хто грабують, не йому казати після виведених через Квартал і ним особисто понад 40 мільйонів доларів, украдених з Приватбанку].

І, ви знаєте, ее щоби гми ее повєрнути… повернути довіру до законів гм повернути довіру до законів, як внутрі гг аа нашої країни, так і за кордоном гмм на дійсно гм треба витратити гг багато часу і багато сил… Ми сьогодні ии впроваджуємо емм деякі кроки важливі еее пакет законів про народовладдя… Нам треба затягнути наше суспільство в в те, щоб українці були самі зацікавлені [невнятно, бо почав захлинатися] також приймати участь… не раз на 5 років, коли вони обирають президента чи коли вони обирають парламент, аа а щомісяця, щотижня аа мати можливість завдяки різного рівня референдумів аа впливати на країну, на її вибір, на економіку тощо.

[Тут уже скромні мозкові звивини бубочки остаточно перегрілися й пішов цілковитий хаос. До чого це все на даних урочистостях? Просто забув текст і став повторювати те, що запам’ятав із якогось попереднього відосіка? Ну й лексика: «затягнути суспільство» - до хороших справ не затягують. А про «щомісяця, щотижня на різного рівня референдумах» слід згадати окремо. Я навіть не про те, що референдум у нечесних політиків-маніпуляторів – це страшна й руйнівна зброя. Я про брехню. Він протягнув закон про загальнонаціональний референдум, яким дозволено лише ОДИН референдум на рік з ОДНИМ питанням у бюлетені. То навіщо брехати? А, якщо колись таки ухвалять закон про місцеві референдуми, то на них строго заборонено розглядати питання, якими можна «впливати на країну, її вибір…». Там лише мають бути питання місцевих громад, а не загальнонаціональні. Вплив через референдум на економіку? Тут теж дивно, бо головний вплив відбувається через розподіл бюджету та коригування податків, а це прямо заборонено Конституцією].

Ііі е сьогодні уумм у нас іде війна на сході ііі всі розуміють, що це війна в нас знов ааа зза незалежність України. Але стільки сторіч українці це робили ггг і я впевнений, що незалежність ее цього разу ніхто не віддасть хм і завдяки нашої з вами міц-нос-ті. Хм тому я ще раз хочу подякувати з запрошення, я хочу подякувати аа за підтримку колег, дякую хм і ще раз зі святом.

[Я тут відбив абзацом, а він перейшов від референдумів щотижня до війни за незалежність в рамках одного речення без смислових пауз та інтонаційної розстановки – раптово потік свідомості звернув у інший бік… Коментувати цей набір слів не видається можливим, бо він безсенсовний. Явно хотів зробити акцент на тому, що незалежність ніхто не віддасть «завдяки нашої з вами міцності», бо "міцності" промовив з акцентом і розбиваючи на склади, але змістовніше від того не стало. Дякуючи за запрошення та якусь не розшифровану підтримку, він так і не спромігся подякувати за дуже жорстку й корисну Україні антиросійську резолюцію Європарламенту, до появи якої дуже серйозно спричинилися Польща та три Балтійські держави, але він про неї може й не чув, а може навіть згадки про це боїться].

Тарас Чорновіл

Назад до архіву Версія для друку