Версія для друку
Світлина з інтернету

Спеціально організовані умови

У Московії повністю засекретили статистику захворювань і смертності. Повідомляють лише про тих, кого приховати не можна через їхню публічність. От тільки навіть публічних за пару днів побільшало в три рази. Рішення путлєра повністю перекрити кордон викликане не протиепідемічними заходами, а бажанням не допустити спостерігачів чи журналістів, які б могли оцінити й розповсюдити інформацію про масштаб епідемії.
 
Але це в них у мордорі. До них не маю жодної емпатії. Тому зараз переходжу на нашу наволоч. 
 
Зеленський, чи хто його там за ниточки смикає та тексти на суфлер подає, усі вони повністю живуть у російському тренді. Вони стали продовженням і дублерами рашистської політики. Путін виступив і заявив, про повне закриття кордонів. У них там офіційно узаконена диктатура, й царь-батюшка й є і законом, і конституцією. Може вякати все, що заманеться. А що робить Зеленський? Дослівно повторює фразу Путіна про закриття кордонів. Повне й цілковите, без винятків. 
 
А в нас цього за прямою нормою Конституції не можна. Тим більше, що в країні нема офіційного надзвичайного стану, який би дозволяв обмежувати деякі конституційні права громадян. І ніхто й не планував повністю перекривати кордони. Було ухвалене рішення про закриття границь для усіх видів регулярних пасажирських перевезень авіаційним, залізничним та наземним транспортом. Ніхто не планував, забороняти українцям повертатися своїми автівками чи іншими формами перетину кордону завдяки нерегулярним перевезенням чи на пунктах пішохідного перетину.
 
Але ж Путін сказав про повне перекриття кордонів! Як міг закоханий у нього мальчік з квартала не повторити фразу кумира дослівно?
Чим це закінчилося? Зеленський провокативною заявою прирік на зараження небезпечною хворобою сотні або й тисячі людей і якусь доволі значну кількість з них чи їхніх старших родичів засудив на смерть.
 
Саме так. ВЛАДА ВБИВАЄ!
 
А тепер детальніше, що маю на увазі. В Польщі залишалися ще сотні тисяч (імовірно, понад мільйон) українців, які не поспішали повертатися на початку карантину. Значна частина, ті, хто мають карту побиту чи робочі візи, переважно залишаться, маючи місце праці або чекаючи, коли відновиться робота їхніх підприємств. А десятки тисяч просто вичікували: як складеться ситуація в Польщі, знаючи, що, коли все затягнеться, зможуть будь-якої миті повернутися додому. А після провокації нєдоросля вони реально запанікували. У когось термін перебування за безвізом чи дії візи обмежений, хтось має лімітовані ресурси. 
 
Якщо кордон закривають остаточно, то це може бути надовго, а вони довго лишатися не зможуть. Крім того, це непорозуміння сказало про закриття кордонів за добу до оголошеної дати. Не за тиждень, а за менше, як 24 години! І десятки тисяч людей, які могли не поспішати й без натовпів спокійно прибувати до пунктів пропуску упродовж цілого наступного місяця, усі разом рвонули в бік границі.
 
Чим і як та з якими порушеннями карантинних норм вони туди добиралися, промовчу - це вже відповідальність польської транспортної системи. А на кордоні є чітко обмежена пропускна здатність. І поляки міняти режим пропуску міняти не стануть. Вони мають перевірити й виявити усіх, хто перевищив дозволені терміни, зафіксований у базах даних порушників і боржників тощо. 
 
Опрацювання одного паспорта триває десь від 5 до 10 хвилин. Плюс правила про охорону праці та обмежена кількість прикордонників.
 
А людей за шлагбаумом тисячі. Ну й з українського боку теж своя процедура. (https://www.youtube.com/watch?v=3mFZhT5j6EY)
 
Як наслідок, на польській стороні від 10 до 25 годин люди стояли в тісному натовпі при низькій температурі й на вітрі. І якщо за нормальних умов підхопити коронавірус не так уже й просто, то тут утворилися спеціально організовані умови для майже тотального зараження. 
 
Річ у тім,що за таких умов нежить, кашель, простуда гарантовані практично всім. Просто для експерименту колись простійте кільканадцять годин на вітрі при майже нульовій температурі - у Польщі цього дня було прохолодно. А як передається вірус? Повітряно-крапельним шляхом. Коли кашляють майже всі, навіть один інфікований заразить десятки людей в неорганізованому рухливому натовпі. А заражених там чисто статистично мало бути до кількох сотень.
 
Зеленський реально своєю провокацією заразив неймовірну кількість людей. Нехай, більшість з них доволі молоді й можуть легко перенести хворобу. Але з українського боку транспортного сполучення нема. Години вичікування на принаймні кількох пересадочних етапах та попутні перевізники. Спроба зігрітися в якихось напівлегальних генделиках чи просто під магазинами в містах, де знову годинами чекають на якийсь транспорт. Ще плюсуємо... 
 
А далі повернення додому. Там рідні й серед них старші люди (група ризику). Ну і хто в родині чи серед друзів має заробітчан, знає, що після важкої праці за кордоном у них починається активний період відвідин, розпряження, якихось гостин, омріяне бажання наговоритися, поспілкуватися, просто нажалітися на свою долю та традиційно увесь тиждень хоч трохи та повипивати. 
 
Вони місяцями чекають цих перших днів удома. Так було завжди. Жодного контролю за їхньою "самоізоляцією" ніхто не забезпечує.
 
Цього в нас узагалі не передбачили. У кращому випадку, частині хоч порекомендують два тижні нікуди не ходити. Та хто прислухається?
 
От так дурне мавпування одного чма за своїм московським кумиром обернулося дуже великою бідою.
 
Назад до архіву Версія для друку