Світлина з інтернету

Пропетляли

На ефір Прямого каналу до Ганапольського привезли на кільканадцять хвилин Мирославу Гонгадзе. Виглядало це все якось не надто до місця. Вона сама не дуже прагнула опинитися на каналі, власника якого стільки часу обливала брудом, сприяючи приходу Зеленського до влади. А зараз пробує пролобіювати вихід у маститі політики відкинутих Зеленським двох невід'ємних членів його команди Гончарука та Рябошапку. Тому було все доволі штучно. Чи мені так видавалося. Бо я тут суб'єктивний. Ми колись були друзями, але потім розійшлися. А зараз точно знаю, що не хотів би перестріватися й обмінюватися хоч парою слів.

Але то емоції. А зараз про конкретику. Сказала Гонгадзе небагато, але одна її фраза була дуже точна й доречна. А треба розуміти, що вона зараз обертається в колі наближених до влади США осіб, тому, вочевидь, видала спостереження від них. Вона заявила, що Зеленський і його команда просто не розуміють дипломатичної мови. Байден у телефонній розмові та Блінкен при очному спілкуванні не могли висловлюватися грубо, з прямими погрозами. Вони втовкмачували, що Зеленський робить не так, казали, чим невдоволені та інші вислови, якими спілкуються між собою культурні люди та представники держав. А для цих - матом не послали, прямо не пригрозили, кулаком по столу, а ще певніше в щелепу, не було, значить пронесло, пропетляли.

Тут колористики вже я трохи добавив, але суть у неї була саме такою - Зеленський не виніс жодних уроків із спілкування з лідерами США, він просто неспроможний був зрозуміти, що від нього хочуть. Йому про порушення корпоративного права в Нафтогазі, про руйнування антикорупційної інфраструктури, відкат реформ, Коломойського, Єрмака тощо. А реакція: "А Васька слушает и ест". Блінкен від'їхав, а все по старому, жодних змін - пропетляли ж...

І це геть погана історія. Навіть не для нього, а для нас. Бо фактор "Байдена животворящого" успішно нейтралізується провінційною логікою дворової шантрапи: пропєтлять... А ще домінантним впливом відверто проросійського оточення.

Допомогли б санкції проти вищого керівництва України. Це дуже добре тверезить. Але доки в нас війна з Рашистаном, американці навряд чи зроблять такий подарунок Путіну. Тому скочування буде ще довгим і глибоким...

Тарас Чорновіл 

Назад до архіву Версія для друку