Версія для друку

Не заспокоюйте себе

Кілька тез щодо оцінки так званої "Национальной платформы примирения и единства" від російського колаборанта й за сумісництвом радника секретаря РНБО Сивохо. Назву умисно написав російською, бо й ініціатива напрацьована й зрежисована з Москви.
 
Те, що активний учасник антимайдану 2014 року та відверто проросійський блазень буде пропонувати якийсь проросійський проект, основу якого складе твердження: "Их там нет, это наш внутренний конфликт, мы же братья и нам нужно примиряться", було очевидно. Але все виявилося значно гірше. 
 
Ініціатива, попередньо мала стати чисто пропагандистською підпоркою безглуздих потуг Зеленського досягнути миру різними збоченими способами. Наприклад, "подивитися в очі Путіну й побачити там мир" або "просто надо перестать стрелять"... Рівень дуже тупої істоти (за свідченнями багатьох людей із шоу-бізнесу, які читав у минулі роки, та з власних нинішніх спостережень, можу робити висновок, що він справді безнадійно тупий) давав йому змогу бути лише дрібною агітаційною маріонеткою Зеленського. Тому все це виглядало дуже огидно, але не загрозливо. Скорше навіть навпаки - фронтмен політики Зеленського стосовно окупованих територій мав усе, до чого торкався, безнадійно дискредитувати.
 
Але склалося все значно гірше. Сівохо не став ні мудрішим, ні самостійнішим, та сама примітивна маріонетка. От тільки замість пропагандистського клоуна він тепер виконує роль болванчика із картону, за яким ведеться відверто агентурна робота. 
 
На моє переконання Сівохо уже має інших господарів та працює в зовсім іншій системі впливів. Це поки важко довести наочними доказами, тому можете критикувати за конспірологію (буду дуже радий, якщо виявлюся неправим), але й ознаки, й розрізнений фактаж дають підстави вважати, що за платформою стоять уже не пропагандисти Зеленського, а безпосередньо рашистські спецслужби.
 
Його завдання, навіть якщо Зеленський якоїсь миті відчує персональну загрозу й звільнить Сівохо, залишатися розпорядником майданчика для легітимізації підривних груп і середовищ в Україні. Показово, що ця "платформа" лише частково присвячена Донбасу. Вона має стосуватися за словами російських пропагандистів, які сконцентрував у своєму виступі цей радник РНБО в налагодженні конструктивної співпраці в різних критичних точках: "Янтарнаю республика на Волыни, Гранитнаю республика в Житомирской области, проблемы на Закарпатье".
 
Уже не раз фіксувалися спроби російських спецслужб надати політичного й сепаратистського забарвлення існуючим соціальним та мафіозним конфліктам, які часом спалахують у різних областях. Ми добре знаємо приклади таких провокацій на Закарпатті. Але найперше через те, що в своїй вотчині їх допомагав роздмухувати Медведчук та надавав їм максимального розголосу. 
 
Але були подібні агентурні дії й на Волині та Поліссі. Ми перестали дивитися медведчуківські та московські канали, тому й не зауважили, що в нас крім так званого політичного русинства "існує" і "янтарная рєспубліка", жителі якої "возмущены действиями и политикой правящего киевского режима и требуют больших прав и реальной возможности стать хозяевами на собственной земле". Це я згадав один з рашистських ефірів півторарічної давнини, в якому шукав деталей чергової атаки на Порошенка, а заодно побачив ще й підтвердження кремлівських спроб роздмухати сепаратизм там, де його й у споминку не було.
 
Зараз цим буде займатися вже десантована глибоко в нашому тилу "Национальная платформа". Саме на неї мають виводити відверту московську агентуру й перемальовувати на "представників місцевого населення", які вимагають: "Услышьте Донбасс, Волынь, Закарпатье, Бессарабию..." 
 
Пригадуєте провокаційні кадри з огидного серіалу "Слуга народу", де Голобородьку показують карту розділеної на удільні "народні республіки" країни? Так от, це реально готували раніше, а зараз упроваджують. На відміну від крайнього сходу України, в інших областях було важко стартувати з кремлівських платформ і балконів. Тепер площадку запустили в Києві. 
 
Думаєте не спрацює? Не заспокоюйте себе. Якщо ця кремлівська ініціатива розгорнеться на повну, то ще до літа побачите там представників навіть патріотичної Галичини. Як вам день "ображених хунтою нафто-газовидобувників" із Рожнятівського району Івано-Франківщини, які вимагають "помиритися з Росією й відновити пряме авіасполучення та безперебійне відправлення їхніх вахтовиків на роботу в Тюменській області". Я з такими вже пару разів стикався й знаю, що серед них колосальна кількість завербованих у ФСБ. А тепер їх легітимізують на загальнонаціональному рівні.
 
Завдання РФії - не закріпитися на якихось депресивних окупованих територіях. Їхня мета зруйнувати Україну зі середини. Мають тепер додатковий інструмент.
 
Зрештою, сам Сівохо відзначив, що ті проблеми дуже гострі, але війна таки йде на Донбасі (зайве згадувати, що він кілька разів доволі прозоро стверджував, що ця війна є нашою внутрішньою, громадянською). Головні зусилля зараз будуть спрямовані таки в цей регіон. Те, що було абсолютно неможливим при президентстві Порошенка, за Зеленського в Москві почали знову сприймати за перспективні проекти. 
 
Але на дещо навіть сам Зеленський поки не готовий. От йому й готують імітацію двох позицій суспільства - "деструктивної (ми з вами) та конструктивної (сивушні платформісти)". Далі вже питання техніки донесення до незрілої психіки гаранта потрібного співвідношення позицій.
 
Тож зараз маємо ще один прямий прорив московської диверсійно-розвідувальної групи прямо в Києві. У виконанні Сівохи це справді більше нагадує старий прогнилий рашен-лапоть.
 
Але такі клоуни потрібні лише для відволікання уваги та вмілого переорієнтування атак деяких ерзац-патріотів. Антиукраїнську кампанію координують більш цинічні, вмілі й матьорі мерзотники.
 
Назад до архіву Версія для друку