Версія для друку
Світлина з інтернету

Люди, людці й недолюдки

Стосовно "Заяви незгодних" у середині фракції "Слуг" та всього того, що навколо цього починає відбуватися. А головне - як нам до цих подій ставитися. 
 
Коли лише появилася перша інформація про заяву групи нардепів із владної фракції з осудом підписаних у Мінську за дорученням Козака та Єрмака зрадницьких документів, я вирішив почекати з оцінками. Найперше, треба було побачити, чи переживе така ініціатива першу ніч бурхливих телефонних дзвінків. Друге - ми ще не почули самого Зеленського, який звично заховався за барикадою з броньованих памперсів і чекає, доки ми втомимося й звикнемося з черговим викликом, щоб тоді щось проректи. Не бачили відразу й форм тиску на неугодних. Я вже мовчу, що там появилися дуже різношерстні персони.
 
Необхідний час пройшов. Дещо з'ясувалося, щось і досі в підвішеному стані, але перші підсумки вже підбивати можна. Отже, щодо самого тексту заяви. 
 
Вона доволі обережна, спрямована не проти Зеленського, який насправді стоїть за цими зрадницькими діями. Про таке в середовщі слуг навіть помислити не можуть. Там скористалися періодом, коли Зеленський ще сидить у своїй засідці, а тому можна апелювати до його свідомості. 
 
Щось подібне було й у середовищі навколо Путніа, коли він уже анексував Крим, а на Донбас посилав лише окремих диверсантів, але не кадрових військових. Тоді група більш-менш адекватних політиків, науковців, творчої інтелігенції розрізнено звернулися до нього з овацією щодо Криму, але з пересторогами стосовно можливої авантюри на Донбасі. 
 
Коли Путін перестав вичікувати й реально ввів військові підрозділи та важку зброю, ці демократично настроєні люди кудись випарувалися. Всі, без залишку. Критикувати диктатора продовжували лише нечисленні соратники Нємцова та ще пару вузьких прошарків, які й до того на кремлівського карлика надій не покладали.
 
Тому, поки я собі дозволю зафіксувати проміжний, але все ж респект до тих, хто, добре знаючи істинну позицію нашого наполєончика, таки звертаються до нього з прохання не робити великої біди. Коли Зеленський відкриє обличчя й покаже публічно свою позицію, будемо й ми остаточно розділяти добропорядних і нікчем. Уже зараз із текстом заяви почалися якісь дивні маніпуляції. Вона зникає на одному носії, перетікає на інший. Тому я тут зробив не посилання, а скрін станом на цю годину, бо нема певності, чи незабаром текст і підписи взагалі на базових ресурсах зникнуть. Також бачимо, що ряд персонажів уже включили задню передачу.
 
І все ж, право на виправлення й оправдання повинні мати всі. Це важливо й для мене персонально. Я теж колись затесався в погану компанію. І хоча покинув її зі страшним скандалом ще в 2008 році, задовго до обрання Януковича президентом, руйнування основ демократії, розкрадання ним країни й у підсумку жертв на Майдані та війни, мені доводиться нести відповідальність за свою помилку. 
 
Тому розумію інших, хто по дурості або з кон'юнктурних мотивів зараз залізли в зелену кліку, але зуміли зрозуміти, наскільки шкідлива їхня спільна діяльність для країни. Правда, мені тоді довелося заплатити дуже жорстким виходом з партії, розривом буквально на ножах, пройти залякування, одну імітацію й один реальний замах на життя. Сьогодні група "слуг" лише написала дуже обережну заяву. І все ж це крок.
 
 
Тому визнаємо його достатнім, щоб сказати - ці люди мають право на відновлення поваги й людського обличчя в нашій країні, якщо не позадкують, а крок за кроком почнуть виправляти те, що зробили з країною. А далі щодо кожного з них будемо бачити прогрес або регрес. Уже ряд підписантів видалили свої дописи із заявою із власних сторінок, тобто, після першого ж телефонного дзвінка (не від самого, а лише від його головного канцеляриста) дали задній хід, чим підтвердили свою причетність до антиукраїнського болота. 
 
Я поки не сподіваюся на те, що хоча б пару із підписантів після публічного з'ясування позиції Зеленського й подальших колаборантських дій у Мінську розірвуть стосунки зі своєю політичною силою. Для того, щоб продемонструвати справжні гідність і патріотизм, не треба навіть виходити з фракції й втрачати свій мандат. Досить офіційно вийти з партії та публічно відмежуватися від антидержавних дій влади. За це не розстрілюють, але... Якщо такі там виявляться, то їм безумовний мій респект. А нині авансом позитивні сподівання.
 
Тепер ще добавлю пару слів про саме звернення. Я вже написав вище, що воно дуже обережне. Адресата Зеленського там розглядають, як якогось марсіанина, який десь висить на небесах, а тут у нього під ногами хтось нехороший щось дуже погане робить. 
 
Це все та сама казочка про хорошого царя та поганих бояр. Та й бояр поіменно назвати ніхто не наважується. Коли згадують про авантюру з постачанням води в Крим, ні Шмигаля, ні свого ж Арахамію не називають, а лише якісь "посадові особи". Навіть затаврувати нікчемну істоту Сівохо за заяви про "внутрішній конфлікт" не зважилися. А про пряму участь Єрмака в ухваленні зрадницького рішення в Мінську та його візу на документі, підписаному Кучмою, навіть згадки нема.
 
Але знову ж, припускаю краще. Давайте поки будемо вважати, що це вони напрацювали такий обережний текст, щоб не відлякнути боязких і втягнути їх у процес протистояння зраді й здачі України. Нехай поки буде так. Тим паче, що ідеологічно заява виписана цілком правильно й з позицій інтересів України. Це ми, спостерігаючи за Петром Порошенком і рядом його соратників, звикли високо піднімати планку громадянської мужності. А в команду "Слуг" набирали ж далеко не кращих і навіть не середніх...
 
Але все ж, віддаємо належне тим, хто підписав і досі не відкликав підпису. Вони мають право на те, щоб сподіватися на нашу повагу. І запасаємося терпінням, щоб однозначно визначити, хто в тій фракції люди, а хто людці й недолюдки. Ну і звісно, продовжуємо чітко висловлювати та втілювати свою, українську позицію.
 
P.S. Щодо так званої відповіді підписантам, на яку Єрмак оперативно змобілізував кількох колаборантів у фракції, то вона настільки дурна й примітивна, що про неї зараз і писати неохота. Якщо такі "аргументи" ще когось виб'ють із числа підписантів, то гріш їм тоді ціна.
 
Назад до архіву Версія для друку