Світлина з інтернету

Чекаємо подарунків

Старався знайти щось позитивне, що змогло б згуртувати всіх навколо прагнення об’єднати країну. Те, що відбувається в інформаційному полі показує, що кожен чує тільки сам себе і вважає свою позицію правильною.

Найкраще, що навчились - присвоювати ярлики і не пропонувати альтернативу. Ми це проходили. В свій час і я вважався "лібералом" і піддавався критиці консерваторів. Сьогодні я себе вважаю - економічним прагматиком. Думаю, що економічні "романтики" ще дозріють. А зараз - трохи позитиву, що не викличе заперечень. А викличе - ще краще.

Позитивні економічні тенденції

1. Поступово відновлюється економічне зростання. За 10 місяців 2016 року ВВП України зріс 1,2% (дані МЕРТ). Зростання економіки України обумовлене підвищенням світових цін на продукцію вітчизняного експорту, поліпшенням фінансових результатів підприємств і підвищенням інвестиційної активності, збільшенням внутрішнього попиту, а також низькою статистичною базою.

Така динаміка відповідає прогнозам, а тому за підсумками 2016 року зростання ВВП очікується на рівні1-1,1%.У 2017 році реальний ВВП збільшиться на 2.5%,у 2018- на З.5%.

Ризики для зростання ВВП:

• падіння цін на сировинну продукцію через можливе уповільнення зростання економіки Китаю;

• розширення торгових обмежень;

• ескалація військового конфлікту з боку Росії;

• посилення девальваційних процесів і прискорення інфляції.

2. Кардинально поліпшено інфляційну ситуацію, півтора року спостерігається стійкий низхідний інфляційний тренд. У листопаді 2016 року зафіксовано споживчу інфляцію на рівні 1.8%. У річному вимірі вона сповільнилася до 12.1-13%. Ціль по інфляції на 2016 рік (12%) є досяжною.

З. Вперше за багато років до парламенту вчасно поданий Бюджет на наступний рік.

4. Міжнародні резерви України на 1 грудня 2016 року перевищують 15 млрд. доларів США. Це покриває З.6 місяця майбутнього імпорту і е достатнім для виконання зобов'язань, поточних операцій Уряду та Національного банку.

5. Пожвавилася інвестиційна активність. У січні-вересні 2016 р. капітальні інвестиції зросли на 16,4% порівняно з відповідним періодом попереднього року. Збільшився і притік ПІІ, результат 10 місяців + З,1млрд.дол. При цьому інвестиції надходили не лише до банківського сектору у зв'язку з докапіталізацією найбільших банків з іноземним капіталом, а й до реального сектору економіки. За прогнозом, у 2016 році в Україну їх надійде З.З млрд. доларів США

б. Україна співпрацює з МВФ. Вперше за багато років у державу надійшло три транші. Наступний очікується у першому кварталі наступного року.

7. Виконано усі умови для отримання безвізового режиму 3 ЄС.

8. Україна посіла 80 місце серед 190 країн світу у рейтингу Doing Business-2017. У тому числі завдяки проведеній дерегуляції бізнесу.

9. Успішно проведено реформу державних закупівель, працює нова система РгоZогго, яка визнана найкращою в Європі, і яка економить мільярди гривень бюджетних грошей.

10. За попередніми розрахунками Мінекономрозвитку, у І півріччі 2016 року рівень тіньової економіки склав 38% від офіційного ВВП, що на 4 відсоткових пункти менше порівняно з показником відповідного періоду 2015 року.

11. Банківська система значно очищена. Вона готується до нарощування кредитної економіки.

12. Вдалою є реформа 3 децентралізації в Україні. На місця передані фінанси, повноваження, що дає можливість громадам розвиватися. Уряд у Бюджеті на 2017 рік зберігає систему фінансової децентралізації.

Чекаємо, що Святий Миколай принесе ще кращі результати!

Богдан Данилишин

Назад до архіву Версія для друку