Версія для друку
Світлина з інтернету

Засіб для прикриття

На жаль, Україна перетворилася на державу, де не діють демократичні інститути та принципи розподілу влади. Якась одна нікчемна істота та декілька нашіптувачів, які вміло маніпулюють незрілою психікою, визначають перебіг подій у країні. Тому й така галузь політології, як політичне прогнозування, вироджується в науку вгадування опосередкованих ознак та накладання їх на систему позаконституційних взаємовідносин. Це ще не зовсім ворожіння на кавовій гущі, скорше щось на зразок прикладної психіатрії.
 
Отже, трохи "поворожу" на можливість введення режиму надзвичайного стану. Оскільки в країні доволі легко й безкарно без законодавчих підстав запровадили ряд явних елементів НС, які підігнали під норми карантину, то додаткове формальне запровадження таких жорстких обмежень уже навряд чи необхідне. Шкоди від цього буде більше,ніж користі. Реально на деякий період виграють лише зелені мародери, але й розплата може бути доволі швидкою та жорстокою. Є кілька аргументів за НС і понад десяток проти. От тільки застосовувати цю складну систему ухвалення рішень до злодійкуватої зеленої каманди - річ безглузда.
 
Тож перше - складаємо дві безумовні речі:
 
- Шмигаль не є повноцінним прем'єром, а 100% маріонеткою, яка озвучує й репродукує будь-яку вказівку з Банкової, навіть, якщо це абсолютний абсурд щодо скасування конституційного розподілу гілок влади, чи колаборантство з виправданням подачі води окупанту в Крим;
 
- Шмигаль учора в ефірі на "Свободі слова" дошукував аргументів про відсутність потреби у введенні НС.
 
У наших реаліях цього вже достатньо, щоб робити висновок - у Зеленського" і чешеться, і колеться, і дуже-дуже хочеться", але готовності ще нема. Про причини здогадуватися важко. Можливо хтось розповів резиденту про соціально-економічні наслідки. 
 
НС різко погіршує перспективи країни, особливо в економічно нестабільній ситуації. Тому й Порошенко, хоча мав десятки разів шанс і підстави вводити такий режим, не йшов на це, окрім одного обмеженого прецеденту, коли атака РФії супроводжувалася реальною загрозою вторгнення. І тоді вже економіка та міжнародна торгівельно-економічна співпраця були на такому рівні, що шкоди це майже не принесло. 
 
Чи такі роздуми для Зеленського були б вирішальними? Звісно ж ні. Але перспектива голодних бунтів на початку осені через гіперінфляцію, розвал бюджетної й фінансової системи та масове безробіття його могли налякати. Це вже не толерантна опозиція. Такі, коли схоплять, то на першому стовпі повісять.
 
Але важливішим, на мій погляд, для Зеленського стало інше. Він готовий іти на дуже багато кроків і в закручуванні гайок, і в капітуляції перед Путіним, і в узурпації інститутів влади та й у банальному мародерстві. Але до частини таких дій навіть його команда поки не готова. 
 
Думаю, що зараз із неугодними проводитимуть дуже потужну обробку. Якщо остаточно поламають і матимуть удосталь безвольних маріонеток, готових прийняти все, то й запускати процес будуть готові. Адже НС для нього - не мета, а засіб блокування суспільства від можливості реальних протестних акцій. Засіб для прикриття дуже брудних справ. Поки, як виглядає, ще не визріло...
 
Назад до архіву Версія для друку