Версія для друку
Світлина з інтернету

Залишили без виплат

Ну то що ж, закінчилося позачергове засідання Ради. Вперше воно було проведене за ініціативою опозиції. 
 
Сам цей факт викликав дику істерику у представників антидержавної більшості. Вони до останку сподівалися, що непорозуміння й ідеологічний антагонізм, які реально є серед опозиційних політичних сил (закономірно, бо яка спільність поглядів може бути з тим же ОПЗЖ), не дадуть змоги зібрати необхідні 150 підписів. Той же "Голос", депутати якого також були ініціаторами одного з законопроектів, навіть не пробували взятися за цю невдячну справу. 
 
Взявся Порошенко, який зумів переконати всі опозиційні фракції надати необхідні 151 підписи для скликання позачергового засідання. Ще 5 підписів, рятуючи свою особисту (але не партії й фракції) гідність, надали кілька членів більшості. Їх за це навіть спершу пропонували виключити з фракції.
 
Але далі пішли вже брудні владні інтриги. На сесію ініціатори винесли два законопроекти. Перший більше відомий, як проект про масові тестування. Він був ухвалений у цілому без інтрижок, альтернатив і блокувань. 
 
Причина не в змісті (хоча ціна його впровадження не дуже висока), а в тому, що серед авторів нема Порошенка, а ЄС представляє тільки Сюмар. Крім розділу про тестування, там є ще пару позитивних новел. Найперше, для медичних працівників, які внаслідок своєї роботи й контактів з імовірно інфікованими опинилися в лікарні чи на самоізоляції, передбачено збереження виплати в розмірі 100% окладу, а не 50%, як було досі визначено законом і для медиків, і для всіх інших працівників. Також дозволено на час епідемії залучати до надання медичних послуг на волонтерських умовах інтернів та лікарів без відповідної атестації. Ну й згадане вже раніше масове тестування. Отже, закон позитивний, хоча я б до нього вніс деякі доповнення, бо він містить прогалини, які влада може використати, щоб не в повному обсязі виконати його вимоги.
 
А з другим законопроектом про спеціальне страхування для медичних працівників, які захворіли на Ковід-19 або померли від нього, все сталося так, як я й прогнозував учора. Слуги протягнули першим свій вихолощений проект. Згідно з ним зберігається скопійована норма із законопроекту Порошенка про страхову виплату померлому медику в розмірі 750 мінімальних зарплат. Таких людей у нас зараз 18. Ще питання, чи клептократична влада й тут не знайде спосіб виплатити страхування не всім. А норму про страхові виплати інфікованим медикам у розмірі 100 мінімалок, яку пропонував Порошенко, слуги заблокували. 
 
Ніхто з медпрацівників, які перехворіли на коронавірусну інфекцію (навіть у найважчих формах та з фатальними наслідками), але вижили, не отримають ні копійки. Лицемірна обіцянка в проекті слуг і ОПЗЖ дати їм від 300 мінімалок у випадку встановлення групи інвалідності - це вершина цинізму. 
 
У нас нема законодавчих основ для встановлення інвалідності за цією групою захворювань. Напрацювання бюрократичних норм, якщо навіть за це візьмуться, займе не менше року. А ще спробуйте отримати групу. У нас із травматичними ампутаціями до року часу вибивають статус інвалідності. А слуги вміло застрахувалися, ввівши обмеження саме на один рік. Тому цих виплат ніхто й ніколи не отримає. Можете подякувати тим, хто за цих мародерів голосував на виборах.
 
Під час обговорення було кілька словесних перепалок, але вони не визначальні. Може, потім нагадаю про деякі. А найголовніша й красномовна деталька прозвучала вже на брифінгах після закриття сесії. 
 
Голова комітету Радуцький на пряме питання про розмір виплати за тією цинічною й нереальною інвалідністю, не зміг назвати передбачену там суму. Пан Радуцький підписаний співаватором проекту, він його представляв у Раді, закликав за нього проголосувати, протягував на комітеті й не може згадати однієї з ДВОХ(!!!) цифр, які містяться в коротенькому акті на одну сторіночку. Можу нагадати цьому, з дозволу сказати, "автору" й слузі Радуцькому, що в цьому пункті йдеться про суму за рішенням КМУ, але не менше 300 мінімалок.
 
Радуцький навіть не читав "свого" документа. А навіщо? 
 
Ви думаєте, що на з'їздах КПСС делегати читали всі ті рішення та заяви, за які голосували? Так і тут. 
 
Зверху хтось анонімний вкинув якийсь текст. І слуги-члени профільного комітету, чий обов'язок боротися за права медиків і медичної галузі, тупо проголосували за все, не читаючи й не зважаючи, що саме цим проектом медиків залишили без страхових виплат.
 
Назад до архіву Версія для друку