Світлина з інтернету

Вовча зграя

Печерський суд незаконно втрутився у справу НАБУ щодо суддів скандального Окружного адмінсуду Києва
 
4 серпня 2020 року Печерський районний суд міста Києва зобов’язав Генерального прокурора  забрати з Національного антикорупційного бюро справу суддів Окружного адміністративного суду Києва. До печерського суду зі скаргою звернувся адвокат підозрюваного у цій справі Євгенія Аблова – заступника голови ОАСК Павла Вовка, а задовольнив її суддя Печерського суду – Сергій Вовк. 
 
Суддя печерського суду Сергій Вовк зобов’язав Генпрокурорку вирішити питання про підслідність справи щодо суддів ОАСК та передати справу з НАБУ, наприклад, до поліції. 
 
Зауважимо, що голова ОАСКу Павло Вовк, його заступник Євгеній Аблов та ще 5 суддів цього суду підозрюються, зокрема, у створенні та керівництві злоччиною організацією та зловживанні впливом. Тобто справа підслідна НАБУ, бо серед іншого розслідується корупційний злочин у якому підозрюються судді. Це відповідає вимогам закону (ч. 5 ст. 216 КПК України), а ч. 5 ст. 36 КПК України прямо забороняє забирати справи в НАБУ.    
 
Печерський райсуд взагалі не мав права розглядати скаргу у кримінальній справі, яку розслідує НАБУ. Розгляд таких скарг - виключна юрисдикція ВАКС і навіть Верховний суд в аналогічній справі підтвердив це, коли раніше Печерський суд втрутився у справи НАБУ. Крім того, суд не має повноважень зобов'язувати прокурора визначати підслідність, тобто змушувати забирати справи з якогось органу. 
 
"Якщо генпрокурорка Венедіктова забере справу в НАБУ за цим ганебним рішенням Печерського суду, а також не підпише подання до ВРП про відсторонення суддів ОАСКу, це лише означатиме, що президент прогнувся під шантаж суддів з Окружного адмінсуду Києва, які самі себе називають політичними проститутками. Президент більше не зможе ховатися за формальними відписками щодо ОАСКу, адже “кривосуддя” в цьому неліквідованому суді стають виключно його відповідальністю”, - коментує голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін. 
 
Нагадаємо, 17 липня Національне антикорупційне бюро вручило підозри: голові ОАСК Павлу Вовку, його заступнику Євгену Аблову та ще 5 суддям цього суду. Крім того, підозру отримав голова Державної судової адміністрації Зеновій Холоднюк.
 
Того ж дня НАБУ опублікувало нові епізоди розмов Вовка та інших суддів ОАСКу. Із них виявилося, що судді створювали свої порядки у Вищій раді правосуддя, Вищій кваліфікаційній комісії суддів та Державній судовій адміністрації, впливали на рішення Конституційного Суду, обговорювали легалізацію незаконних статків, втручалися у роботу Національного агентства з питань запобігання корупції та навіть незаконно намагались отримати конфіденційну інформацію про журналістів, використовуючи свої зв'язки у правоохоронних органах.
 
Назад до архіву Версія для друку