Вершина глупства

ПРО ШКОДУ АМАТОРСТВА В КОНТР- І СПЕЦПРОПАГАНДІ

Такого роду самодіяльна контр- і спецпропаганда, як додане відео, навряд чи допоможе Україні й українській справі.

Організаторові цього «інтерв‘ю» напевно невтямки, що запрошення вгості в Україну росіян може несподівано для них обернутися (можливо, уже й обертається) мимовільним сприянням людям з Росії, чиї благі наміри є лише прикриттям ворожої діяльності в глибокому українському тилу.

Такі контр- і спецпропагандистські речі можуть і повинні робити лише фахівці.

Відзначу тут такі помилки:

Перша - тема й предмет розмови з росіянином явно застаріли. Чотири роки тому таке обговорення ще, можливо, спрацювало б. Зараз - не певен.

Друга - роблячи такі речі із щирим другом України, який приїхав угості із Росії аж на західну Україну, ви можете підставити цю людину. Сучасні технічні засоби, якими послуговуються тепер спецслужби, напевно дозволять ФСБ встановити особу вашого нинішнього співрозмовника за його чітким голосом, навіть якщо ви не показуєте його обличчя.

Третє - вершиною глупства є застереження, що ваш співрозмовник повернеться в Росію і буде та розказувати правду про Україну. Ви ж його фактично здаєте російським спецслужбам - якщо це щира і справді дружня по відношенню до України людина.

Шаблонність фраз, зміст цих фраз, інтонації та інші нюанси підказують мені, що в щирості вашого гостя можна і треба засумніватися.

Прислухайтеся до кожної сказаної ним фрази, до кожного слова, і ви відчуєте упевненість у тому, що він удома, а не в гостях. Він весь час хвалиться тим, як вільно він почувається, але не висловлює захоплення або бодай поваги до України й усього українського...

Закрадається підозра, що й гостює цей молодик якщо не в проросійськи налаштованих українців, то в «какаяразніца». 

Тому я радив би українцям бути обережними й розважливими у проявах своєї гостинності щодо туристів із Росії і не постити в мережах отаких самодіяльних відео чи аудіозаписів.

 

Володимир Іваненко
Українська Світова Інформаційна Мережа

Назад до архіву Версія для друку