Світлина з інтернету

В чергові прийми

Аваков відсидівся в себе в Італії, переконався, що в Україні йому нічого не загрожує, діждався, коли тут усе наблизилося до повної й остаточної дупи, й вискочив, як чорт із табакерки на телеканалі Ахметова.

З неприємних новин для Авакова - ніхто не споряджав до нього ходаків, не кидався в ноги й не молив: "Вернися наш єдиний рятівниче!" Сталося так, що "отряд не замєтіл потєрі бойца". Чи українською: "Помер Яким, ну і [щось там] з ним".

Довше сидіти в сонячній Італії ставало вже ризиковано, бо ще трошки й не лише політичні еліти, але й простий народ міг би забути, хто в нього числиться головним рятівником нації від зеленого свавілля. Раніше також було неспідручно вертатися, бо той самий нарід мав встигнути призабутися, хто ж був одним із головних стовпів того зеленого свавілля. Тож час Арсен Борисович вибрав ніби й уміло.

А от з тріумфом якось не склалося. Він явно перебільшив сподівання людей на його рятівну місію. У такому разі треба брати в руки лопату й самостійно нагромаджувати свій майбутній рейтинг та власноручно вибудовувати "суспільний запит" на власну персону. Оскільки з майданчиками, особливо медійними, теж не дуже складається, то довелося Арсен-Борисичу йти в чергові прийми до Ріната Леонідовича.

Згадалася мені розмова двох жіночок у львівському трамваї на початку 1980-их: "Ви куди свою доцю прилаштували?" "Та хотіла в медичний, але де ж стільки набереш... Пішла в Політех, доки він усіх бідних підбирає". Так і в нас Рінат Леонідович поки підбирає всіх, хто не втримався в правлячій обоймі або не зумів туди напроситися.

А там уже трохи тіснувато. І мастодонти, як Жуля й Ляшко, регулярно хороводи водять. І Гройсман та Яценюк навприсядки підтанцьовують. А ще зараз появився свіжий і сходу рейтинговий Разумков.

Усі вони пасуться на одному фінансовому й медійному ресурсі. У Авакова грошей трохи є, а от з медіа якось не зовсім добре. Він ніби й досі у співвласниках Еспресо числиться, але там якось не то. Скільки не пробували звьоздочки каналу плюгавити проти Порошенка, а глядач усе одно більше підтримувати Петра схильний. Та й звьоздочєк уже тих порозпускали...

Йому б увірватися вихором на Прямий... Може й запросять, але толку з того, там глядач лише обуриться від такого об'явлення. Йому легше появи Разумкова чи навіть когось з Оппі переварити для балансу, ніж стовпа зелених репресій Авакова.

Тож дорога лише на олігархічні канали. На ТРК Україна в Ахметова поява Авакова зараз навіть природно виглядала, ніби він звідти ніколи й не виходив. І Зеленського поскубує вже неприховано, й Гройсмана та Яценюка хвалить, і до Разумкова, Ляшка та інших лояльний. Вміло вписався. І я не здивуюся, що коли це зелене божевілля почне обвалювати бізнес та перспективи й інших олігархів, то на їхніх каналах (поки в перспективі тільки пінчуківські) теж може появитися наш "строгий, але справедливий". Він же також уміє яйця в різні кошики розкладати.

Але перше враження від реінкарнації Авакова - це якась напружена невпевненість та недоречність. Його не зустріли так, як він очікував. Він невпевнений, чи туди, куди треба причалив. І навіть, чи не зарано повернувся в Україну.

Слухати всі ці його запізнілі одкровення іноді навіть чисто технологічно цікаво, але також якось через силу. Тому якийсь трохи розгублений вираз обличчя в Авакова нині, коли він пробує приміряти на себе образ опозиціонера в країні, де ця ніша давно заповнена і справжніми опозиціонерами, й рядженими і давно там уже не поле для широких маневрів, як видавалося з далекої Італії...

Тарас Чорновіл

Назад до архіву Версія для друку