Світлина з інтернету

Він боїться

ФІЛАРЕТ ЯК ПРОБЛЕМА СОБОРУ

Патріарх Філарет, схоже, продовжує залишатися серйозною перешкодою на шляху до створення Української помісної православної церкви. 

Між ним і Константинополем є дві розбіжності. 

«Перша – Київський патріархат виступає за те, щоб Собор був виключно архієрейським, водночас у Стамбулі наполягають на участі у ньому вірян та звичайних священників.

Друга розбіжність полягає у тому, що в УПЦ КП хочуть, аби голосування під час виборів очільника єдиної помісної церкви має бути відкритим, а Константинополь виступає за таємні вибори».

Прикметно, що Вселенський Патріарх виходить із традицій українського православ’я: воно є соборноправним, тобто його долю вирішують не тільки чи стільки стовпи церкви (архієреї), скільки миряни (переважно в через братства).

Патріарх Філарет же, знаючи про соборноправність, наполягає на архієрейському соборі, який виключає участь не тільки мирян, а й священиків. Це означає, що Філарет не впевнений у собі і тому хоче опертися на тих людей (архієреїв), в яких він упевнений.

З цієї ж причини Філарет боїться і таємного голосування, яке уможливлює навіть його формальним прихильникам вільно виражати свою фактичну волю, яка може не відповідати бажанням Філарета.

Володимир Іваненко
Український Університет

10 грудня 2018 р

Назад до архіву Версія для друку