Це реально

З ЧОГО ПОЧАТИ?

«Слово, моя ти єдиная зброє» (Леся Українка)

Віктор Тютюн написав у коментарі до одного з моїх записів:

«Пропоную говорити прямо. Жодна "революція" не досягне мети в Україні, доки не виконає роль національно-визвольної. Поки що нас ліберали водять колами - не хочеться їм економічно-потужної, національно зорієнтованої України. Те, що зветься "народ", з його підсвідомим відчуттям справедливості, ніколи не погодиться жебракувати, віддавши країну невідомо кому».

* * *
Ось що я відповів йому, і моя відповідь адресована усім вам: 

Можна, звичайно, і так, але для цього треба, щоб просвітяни пішли в народ так, як пішла «Просвіта» на початках своєї історії. Чи здатна на таке теперішня «Просвіта», яка за тридцять років від свого «відродження» займається Бог знає чим?

Отже, треба або серйозно реформувати цю «Просвіту», або створювати абсолютно нову мережу. У мене є щодо цього реальні пропозиції й готовий план. Я бачу потребу у створенні якісно нової просвітницької мережі, і ми її можемо створити.

Друге - створення абсолютно незалежної системи україноцентричних ЗМІ. У мене також є щодо цього є цілком реальні пропозиції й готовий план.

Третє. На жаль, ми не можемо ефективно вплинути на формування єдиної помісної церкви, але ефективні україноцентричні просвітницька мережа та мережа ЗМІ здатні будуть звести до мінімуму вплив УПЦ МП.

І останнє. Треба викреслити з активного лексикону слова «революція», «повстання», «бунт» тощо. Протести мають бути абсолютно мирними, але не стихійними, а добре продуманими й організованими. Такими вони можуть стати, коли в них беруть участь національно свідомі й громадянськи відповідальні люди.

Наскільки реально це? За нашими підрахунками, за ефективної й добре налагодженої роботи упродовж п‘яти років можна виховати критичну масу національно свідомого громадянського суспільства і створити якісно нову громадсько-політичну еліту, а відтак і обрати якісно нового президента, якісно нову ВРУ та безболісно пройти необхідні системні зміни устрою (ладу) й урядування.

Хочете таких змін уже завтра, тобто уже для себе, а не для ненароджених дітей і онуків? Почніть прислухатися до того, про що я вам усім кажу, підставляйте своє плече нашим проектам.

Україну й українське суспільство можна змінити й розвернути в потрібному напрямку розвитку, якщо ви всі почнете змінюватися самі, усвідомлювати себе і свою роль у націєтворенні й державотворенні.

 

Володимир Іваненко
Український Університет
Україна, Інк

6 грудня 2017 р.

ВІТАЮ ВСІХ ІЗ ДНЕМ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ! 
Нехай вони стоять на сторожі наших мирних ініціатив і нашого світлого майбуття.

Назад до архіву Версія для друку