Світлина з інтернету

Треба виправити

ПАРК ЧИ/АБО ЦВИНТАР?

Несподівані роздуми з приводу однієї події.

Хотів би нагадати шановному товариству, що пам‘ятник Ватутіну в Києві - не просто пам‘ятник. ЦЕ - МОГИЛА ВАТУТІНА!

До речі, було б мудрим рішенням Київської міської адміністрації чи Уряду й Верховної Ради України перепоховати останки радянського генерала у більш відповідне для цього місце. 

Заодно так само варто було б учинити і щодо братської могили «героїв» Арсенальського заколоту, над якою вивищується пам‘ятник. Це неподалік від Ватутіна,

Якщо таке рішення не може ухвалити влада, тоді має спрацювати другий варіант. Увесь Маріїнський парк та прилеглі до нього території паркової зони мають бути перетворені на пантеон героїв визвольних змагань та видатних діячів України. 

При цьому будівлі Верховної Ради й Маріїнського палацу мали б стати історико-меморіальним музеєм з відповідною до їхнього статусу експозицією.

Це тільки в Московії місце масових заходів і всенародних гулянь може водночас служити й цвинтарем. Маю на увазі Красну площу в Москві, і не тільки.

У народів вищої культури поховання біля житлового будинку або іншого місця людської діяльності (за винятком церковних споруд) автоматично перетворюють місце на цвинтар.

Класичний приклад - Арлінгтонське військове кладовище в околиці Вашингтону. Щоб принизити головнокомандувача конфедератів генерала Лі, біля його будинку на лівому березі Потомака переможці у Громадянській війні 1861 - 1865 років захоронили загиблих побратимів, тим сам унеможлививши використання маєтку для житла.

В українській традиції присадибні поховання здійснювалися за надзвичайних обставин - під час Голодоморів або коли з якихось причин покійників забороняли ховати на цвинтарі.

Російсько-радянська влада демонстративно знехтувала звичаєм, перетворивши паркову зону на кладовище, і цю злочинну «помилку» треба виправити.

 

Володимир Іваненко

PS. Цей запис не є поширенням інформації сайту bbcccnn.co.

Назад до архіву Версія для друку