Світлина з інтернету

Сумні підсумки

Збурив я трохи нашу політичну пісочницю. Але підсумки в мене сумні. Якщо дуже коротко, то це все виглядає приблизно так:
 
Ми всі ніби й за Порошенка та готові підтримувати (як варіант: співпрацювати) його партію ЄС. Але оскільки там усе "ой як погано" (не не все, але щось таки нам дуже не подобається), то ми маємо законне право його та Євросолідарність дуже жорстко й навіть жорстоко критикувати. (А хто сказав, що не можете?) Але кожен, хто посміє хоча б трошечки піддати сумніву нашу добропорядність, патріотичні устремління й добрі наміри, той останній гад і мерзотник, якого ми ненавидимо всією нашою класовою ненавистю.
 
А це вже, хлопчики й дівчатка, класичний старий більшовизм. Коли нам щось вигідно, то ми премо на всіх фронтах, а коли раптом хтось десь щось проти нас, то зразу: "Ґвалт! Атака світового імперіалізму!" Тьху, загрався я в історичні аналогії, правильніше буде: "Рятуйте, хто може! Сволочі-порохоботи атакують!!!"
 
Це було трошки з моїх власних емоцій. Але на них можете не особливо реагувати, бо я за роки в політиці став добряче твердошкірим. Зараз, коли ніхто мене не атакує, задумуюся: що я роблю неправильно? Але є й гірший висновок. І він уже про наші майбутні перспективи та тих, які могли б допомогти, а натомість, усе руйнують. Що головне - не вперше, а постійно і планомірно.
 
От давайте оглянемося: уся рашистська й прорашистська пропаганда воює зараз на повну катушку проти Порошенка? Так. І заперечувати це - розписатися в маніпулятивності. Гляньте на ефіри того ж "Наш ТВ", який зараз входить у базовий пул для шаріївської агітації. Там трошки зачеплять владу, а потім увесь ефір лише проти страшного й ворожого Пороха. На інших не краще.
 
Далі дивимося на владну машину: тут усе аж іскриться від ненависті до Порошенка. Зєленський навіть не пробує приховати свою жовчність. А його слуги аж із шкіри пнуться, щоб дошкулити. Олігархічні групи так само докладають купу зусиль і грошей, щоб його обгавкати чи покусати. Адже ж бачите і в Коломойського, і в Пінчука з його кишеньковим "Голосом". Усілякі ображені наполєончики на зразок Садового теж визначилися з тим, хто для них головний ворог в Україні. І це не Путін, а тим більше не Зеленський...
 
Залишається дуже навіть вузенький прошарок активних громадян із патріотичними й прозахідними переконаннями. Чи мають вони молитися на Порошенка й сліпо підтримувати його партію. Та упаси, Боже! Це ж не КПСС, а ми не якісь гомо-совєтікуси. Чи треба впливати, щоб виправити помилки й вказувати на неправильні дії. Так. А головою при цьому всьому думати та наслідки передбачати треба? Отут чомусь в багатьох підсвідомо закрадається протест: "Кляті порохоботи знову хочуть нас задушити в обіймах, закрити нам рота!" Та ніхто вам нічого там не закриває. Бо ні способів для цього нема, та й смороду потім довго не позбудешся. Ідеться ж лише про методику й час донесення своїх критичних позицій. Не помітили, як наші деякі дем.. із 10 кривдників злість виганяли лише на ЄС? Не відзначили, що удари ж ідуть тільки в одну точку й саме в той час, коли можуть принести найбільше шкоди?
 
А згадайте, як чимало тих самих персонажів з усіх каністр лили бруд на БПП перед парламентськими виборами 2014 року. Лили всі. Ворогам якось і не дивно. Та й вплив їхньої пропаганди на патріотичного виборця тоді був не аж такий сильний. А свої аж із шкіри лізли, щоб у чомусь звинуватити Порошенка і причепитися до "жахливого" складу БПП. Склад був аж ніяк не жахливий, хоча й далеко не ідеальний. Але то де-факто був блок різних політичних і суспільних груп із власними квотами, тому не все було керовано. Але саме свої отією доведеною до крайнощів критикою зуміли досягнути бажаного (точно цього бажали?) результату. За кілька тижнів до виборів рейтинг БПП обвалився рівно вдвічі. Ну хоч, слава Богу, значну частину втраченої підтримки перехопив також патріотичний Народний Фронт, хоча далеко не все. Де зараз ви бачите на виборах аналог того НФ? На жаль, із реальними шансами лізуть лише шарії й з пальчевськими...
 
А потім усі 5 років стогнали: Порошенко того не зробив, цього нет встиг... З ким, з яким депутатським ресурсом мав формувати дійсно одностайний уряд і впроваджувати швидкі реформи? І проблема ж навіть не в тому, що виборець йому того механізму не дав, а в тих, хто цього виборця так завзято аж до самого дня виборів демотивували. Ну зараз же все відбувається точнісінько так само!
 
Ніхто вам не заборонить от саме зараз розкритикувати ЄС і Порошенка. І, головне, що деколи ви навіть будете абсолютно праві, а сказане вами виявиться правдою. Добре, продовжуйте. А те, що ви вже в одній упряжі з шаріями й медведчуками не турбує? Як і те, як вони радісно потирають руки від того, що розжилися на таких корисних ідіотів, яким навіть і платити не треба, самі все, що треба зроблять. Ну нема ж серед потужних прохідних патріотичних і прозахідних партій іншої перспективної на загальноукраїнському рівні.
 
От нема і все! Й хоч плач, хоч скач, а не розвинулася. І в тому, що ви самі такої альтернативи якійсь "не зовсім такій" ЄС не створили, винуватий вам не злий Порох, а ваше невміння домовлятися та хоч щось творити. Бо ламати завжди легше... 
 
Отже, на останок: хочете зараз (коли вже щось міняти пізно, а рейтинги обвалити ще можна) лити бруд на ЄС? Ніхто вас не зупинить.
 
Але не нарікайте потім, коли країна за вашої активної участі покотиться до найглибшого дна. І не ображайтеся, коли саме вам, ніби ж таким майже своїм, хтось закине, що це ви зробили з Україною. Бо і Зеленського до влади привів не Коломойський, а ті такі ж "свої", що радісно підхоплювали й поширювали кожен випад проти Порошенка. Колись в РФії саме демократи на противагу комуністам і пост-комуністам проштовхнули до влади Путіна. Сьогодні такі самі білі пальтечка відповідальні за те, що країна задихається під зеленим слизом. І не розказуйте, що вас не чують, не прислухаються. Я теж не прислухаюся до тих, хто просто день у день мене шельмують. Але добре чую тих, хто кажуть щось з метою допомогти. Просто у вас же такої мети не було. Признайтеся хоч раз самі перед собою в цьому. Он у Погребиського, Яни, Забродського, тисяч інших мета була - їх же почули. А у вас, навіть у найкращих і носіїв реальних заслуг перед Україною, такої мети не виявилося. І живіть тепер з цим...
 
І зовсім на останок. Мені найактивніше закинули, що я без належної поваги дозволив собі висловитися про знану людину Романа Доніка. З якого часу критика дій і висловлювань - це зневага? Хоча, до кого я апелюю... Читайте знову перший абзац. А ви прочитали той допис Доніка, на який я і не тільки я так прореагував? А там же була вкрай негідна маніпуляція. Людина пише, що все одно готова підтримувати ЄС, хоча ця партія... І далі просто таки дикий потік бруду. Він готовий підтримати ту якусь частину нормальних людей у ЄС, але ж усі інші там... І знову понеслось. І підтримка ця буде в формі саме неголосування за більшість кандидатів від партії Порошенка. Коли щось схоже каже ворог, то це навряд чи вплине на основний кістяк патріотичних виборців, хоча відлякає менш стійких. А коли акурат перед виборами подібне виголошує безумовний патріот? Знову ж, верніться пам'яттю в 2014 і 2019 роки, коли саме свої призвели до фатальних результатів. 
 
І головне - не забудьте потім дітям розповісти: "Бачите цю руїну? А це я для вас зробив..."
 
Назад до архіву Версія для друку