Світлина з інтернету

Спроба. Невдала

Листаючи сторінки старих газет...

Журналісти попросили мене віднайти та надіслати їм скан статті Сергія Соболєва (нині член партії "Батьківщина" Жулії Тимошенко, а колись входив до пристойної партії Реформи і Порядок). 

Відшукав, переслав, але вирішив поділитися нею і з вами (газета "Час", №2 за 21 січня 2000 року) А ще паралельно наскочив на іншу статтю, де газета "Час" (№1 за 14 січня 2000 року), яку я мав честь очолювати після загибелі Вячеслава Чорновола, опублікувала жахливу інформацію про аферу Тимошенко під час візиту до Москви. Це повідомлення ми подали (до моменту перевірки даних) дуже неемоційною мовою, без звинувачень та оцінок. Просто навели факт, що в Москві Тимошенко сама ініціювала визнання державним боргом усіх комерційних боргів суб'єктів підприємництва, які фізично перебували на території України, в тому числі й свій борг у рамках корпорації ЄЕСУ. Також вона погодила визнання зобов'язуючими тих боргів, які в силу особливостей договорів узагалі вже втратили свою актуальність.

Фактажем поділився перший заступник голови правління НАК "Нафтогаз України", учасник переговорів Ігор Діденко. Після підтвердження фактів ми опублікували вже згадану статтю Сергія Соболєва, де він, зокрема, дуже жорстко висловився про ці діяння Тимошенко й наголошував, що аферою має зайнятися спеціальна комісія Уряду та РНБО через те, що Тимошенко створює цим загрозу для національної безпеки.

Мова йде про спробу записати в державний борг України суму в 2,8 млрд. доларів. На той час курс долара становив у середньому 5,5 гривні за долар. Тобто, сума боргу перед Газпромом мала б становити 15,4 млрд. гривень. А вся доходна частина бюджету на 2000 рік становила менше 34 мільярдів гривень. Дивіться вирізку з Закону про Бюджет на 2000 рік:

"Стаття 3. Установити доходи Державного бюджету України на 2000 рік у сумі 33.946.526,9 тис. гривень, у тому числі доходи загального фонду Державного бюджету України - у сумі 29.508.025,6 тис. гривень та доходи спеціального фонду Державного бюджету України - у сумі 4.438.501,3 тис. гривень".

Тобто, Тимошенко з власних корисливих мотивів запропонувала повісити на нашу країну газовий борг, що відповідав майже половині всього бюджету країни!

 

Тарас Чорновіл 

Назад до архіву Версія для друку