Сирьожа

Перемикав канали. Побачив "бородату жінку". Воно щось говорило в своїй авторській програмі "Чесна(?!!) політика" на 24 каналі. Повіяло пафосом уже призабутого радянського минулого - десь у такій тональності та з подібним надривом тоді виступали комсомольські вожаки.

Прислухався до тексту. Лещенко раптом прозрів і почав крити останніми словами Коломойського. Було б навіть майже правильно (бо про Коломойського хоч яким матом крий, а все-одно за комплімент зійде), якби не два "але":

- доки Зеленський у всьому потакав інтересам Коломойського та грав у водевілі, де режисером-постановником був А.Богдан, наш "видатний залізничник" прозрівати не поспішав;

- сама форма прогину вийшла аж надто далеко за межі пристойного й потребує позначки "18+", як мазо-сюжет у особливо неприродний спосіб. Але це вже не дивує, до таких речей у "принципових і послідовних" ми давненько звикли.

Якби я не попав на середину сюжету, а на початок, то б незабаром перемкнув канал і не почув головної "перлини" від Лєщенка. А тут мені аж щелепа відвисла. Спеціально відшукав запис на ютюбі, переслухав та законспектував необхідний уривок:

Лєщенко: "Особисто мені ця історія з обшуками на каналі "1+1" нагадує весну 2000 року. В Росії тоді президент Путін менше року керував Росією, та відчував постійний тиск олігархів, що вважали його своєю маріонеткою. З усіма ними Путін розібрався по черзі, а першим на місце він поставив Володимира Гусинського, власника каналу НТВ. При чому, кримінальна справа була порушена проти холдингу за схожими статтями: порушення недоторканності приватного життя, порушення таємниці листування, незаконне отримання і розголошення відомостей, що становлять комерційну або банківську таємницю. Коли в олігархів зносить дах і вони вважають, що можуть шантажувати легітимно обрану владу, то єдиним способом повернути їх на землю є саме така деолігархізація".

Цей кон'юнктурний чоловічок так розійшовся, що прогнувся вже не лише перед Зеленським, але й перед Путіним! Саме так. Пропоную вам тут запис тієї програми. У кого виникають блювотні рефлекси від лєщенківського вилизування задниці Зеленському, може перейти прямо на 5.00 хвилину.

Там починається справжній треш. Сирьожа з захопленням наводить один із чорних періодів рашистської новітньої історії, коли Путін знищив будь-яку свободу слова й альтернативну подачу новин та аналітики на ТВ. Дійсно, розпочав з атаки на найдемократичніший телеканал тодішньої Раші НТВ і його власника Гусинського. Увесь цивілізований світ визнав цю атаку початком введення путінського терору й знищення інакодумства в РФ, а сам процес назвали вершиною судового свавілля. І тільки наш квартирович бачить у цьому чудовий приклад ефективної деолігархізації й закликає Зеленського провадити саме таку путінську політику!

Ще раз застережуся, я тут не оцінюю медіа-холдинг Коломойського та самого олігарха - вони - це реальне "Дно дна". Я про аргументи й симпатії навколорезидентського середовища. Лєщенко міг, звісно, й навмисно прогнутися перед Путіним. Не дарма ж та цікава проводка коштів, після якої він придбав свою елітну квартиру, відбувалася у V.I.P.-залі Сбєрбанка Россії. Але для росіян він свою роль відіграв ще коли вони за його допомогою Порошенка знищували.

А тут, схоже, Лєщенко прогинався таки перед новим господарем. І говорив саме ті речі, які Зеленському мали б сподобатися. Очевидно, що Сирьожа добре знав, що Зеленський не образиться за таке порівняння з Путіним...

Тарас Чорновіл

Назад до архіву Версія для друку