Версія для друку
"Не так тії вороги..."©. Світлина 1998 року Ihor Senkalskyy

Під оплески. В могилу

КОЛИ ЗУПИНИВСЯ ЧАС

19 лютого 1999 року, п’ятниця, ввійшло ув історію як День зради.

Ранкове засідання Верховної Ради відкрив другий секретар ЦК КПУ Адам Мартинюк, який сидів першим заступником голови Верховної Ради.

Він надав слово депутатові Івану Біласу, голові Спілки офіцерів України, гетьманові Українського козацтва. Той передав слово депутатові Володимиру Черняку.

ЧЕРНЯК: Шановні депутати! Шановні виборці! Фракція Народного Руху України уповноважила мене заявити таке.

Фракція Народного Руху України висловила недовіру голові фракції депутату Чорноволу і поклала виконання обов'язків голови фракції на депутата Костенка Юрія Івановича (гамір у залі). Це рішення спрямоване на підвищення ефективности діяльности фракції у Верховній Раді.

За дане рішення проголосували депутати Кириленко, Кожин, Драч, Філіпчук, Мовчан, Червоній, Федорин, Костенко, Альошин, Джоджик, Кулик, Гудима, Полюхович, Черняк, Заєць, Шевченко, Сігал, Чобіт, Зварич, Іщенко, Манчуленко, Лавринович, Асадчев, Слободян, Бойко, Тарасюк, Жовтяк, Павличко, Бойчук, Юхновський. Усього 30 депутатів із 48.

Ще раз наголошую, що це рішення не означатиме зміну позиції фракції у Верховній Раді, а тільки спрямоване на те, щоб підвищувалась ефективність діяльности фракції Народного Руху України у Верховній Раді (гамір у залі).

Після заяви Черняка комуністи здіймаються в екстазі й несамовито плескають…

25 березня 1999 року голову Народного Руху України Вячеслава Чорновола вбито на під’їзді до Києва, коли він повертався з Кіровограда.

Більше ніколи Народний Рух України не зміг узяти участь у парляментських виборах як самодостатня політична сила. Майже всі з оголошених Черняком депутатів подалися до Ющенка, у братську могилу під назвою «Наша Україна».

Для Народного Руху час зупинився на 18 років.

Світлина 1998 року Ihor Senkalskyy. У першій лаві поруч з Вячеславом Чорноволом (посередині) самі зрадники (зліва направо): Іван Заєць, Іван Драч, Володимир Черняк, Олександр Лавринович.

Volodymyr Tyshchenko пише: «Наведіть, будь ласка, список тих 18-ти, які за це не проголосували».

Мова про список 30-ти зрадників, який я подав, з 48-ми членів фракції Народного Руху України.

Ось список тих, хто залишився з Вячеславом Чорноволом у фракції Народного Руху України 19 лютого 1999 року.

1. Геннадій Удовенко

2. Мустафа Джемілєв

3. Лесь Танюк

4. Олена Бондаренко

5. Михайло Косів

6. Лілія Григорович

7. Вячеслав Коваль

8. Василь Шепа

9. Едуард Креч

10. Богдан Костинюк

11. Юрій Ключковський

12. Лев Глухівський

13. Олександр Чорноволенко

14. Ярослав Кендзьор

Плюс Вячеслав Чорновіл. Разом – 15. Тобто було ще троє, котрі ввійшли у фракцію Народного Руху України поза виборчим списком Народного Руху 1998 року.

Прошу заступницю голови Народного Руху України тих часів Олена Бондаренко нагадати цих трьох народних депутатів.

Дмитро Понамарчук

Назад до архіву Версія для друку