Світлина з інтернету

Не врахували

Про ситуацію в Оппоблоці писав і говорив чимало упродовж останніх двох років. Те, що під маскою позірної єдності там діють уже дві окремі партії, що планують окремо йти на президентські й парламентські вибори, було зрозуміло давно. але неухильно діяла угода про дотримання ілюзії єдності.

Але щось пішло не так. Я маю на увазі лінію розлому в середині структури та час і спосіб проведення розколу. Не витримали нерви - це перше. Спрацював фактор "війни між вежами Кремля" - це друге. А ще - обидва уламки запаслися відверто російськими кураторами. І це погано. Медведчук - це Росія? Безумовно. А Новінський і Вілкул? Також. І ще не відомо, хто більше. Ми так зазомбували себе тезами про всесильність кума путіна, що не врахували.

Адже розкол пішов за лінією: Бойко-Льовочкін та Медведчук-Рабіновіч з одного боку і ахметовські та Новинський з іншого. Так от, без Новинського усе було більш-менш зрозумілим, вкладалося в логіку дій Ахметова. Цей олігархічний, але загалом прийнятний і навіть в чомусь дуже приховано, але все ж зорієнтований на західний вектор (у силу економічною кон'юнктури) проект, міг вписатися в логіку розвитку сучасної України, принаймні не надто б шкодив. А з Новінським - це такий самий російський проект. І тепер є більше підстав задуматися про взаємовідносини Ахметова з російською владою. Раніше його в РФії економічно знищували, в тому числі й руками деяких так званих патріотів. Але зараз щось змінюється - його бізнес майже не зачіпають нові санкції, а фактично зруйнований потужності в РФ та на окупованій частині Донбасу так само швидко можуть отримати повну лояльність та підтримку рашистської влади.

І ще одна погана обставина - це прив'язка нового проекту до Тимошенко. Саме з нею неодноразово цього літа імовірно зустрічався Новінський у Греції разом зі своїм бізнес-партнером і ймовірним спонсором Тимошенко Рестісом та в Монако разом із Хорошковським. Ланцюжок, що єднає Тимошенко з Новінським мало в кого викликає сумніви. Але цієї осені вже відбулися й контакти іншого роду по лінії Тимошенко - родина Вілкулів. Пригадуєте її недавній візит до Кривого Рогу та як її там опікали вілкулівські ЗМІ, та ж Рудана ТРК.

Кожен окремо, ці факти ще мало про що свідчили, бо Тимошенко завжди шукала підтримки олігархів, навіть із затятим раніше ворогом Пінчуком недавно дуже плідно (й схоже, що результативно, домовлялася). А візит Жулі в Донецьк у формі Донецького "Шахтаря" в 2005-му хіба забули? Але поєднання всіх цих уже нинішніх фактів свідчить про створення потужного олігархічного й проросійського ядра, яке рветься до влади кількома колонами.

І на останок. Зверніть увагу, що саме ті, хто творять осердя цього олігархо-російського утворення, найбільше кричать про олігархічність влади Порошенка, а недавно почали нову фейкову атаку як від ватних політологів (наприклад, Кочєткова), так і псевдо-націоналістичних утворень (той же сайт Вголос при львівській "Свободі"). І ще одне. Лідери обох відколів Оппоблоку і Бойко, і Новінський-Вілкул уже заявили, що проти них бореться та підтримує протилежну сторону усе той же Порошенко...

Тарас Чорновіл 

Назад до архіву Версія для друку