Світлина з інтернету

Натяк інвесторам

Турборежим якийсь. Щойно вибори проминули, а новообраний голова Воловецької ОТГ вже загримів за ґрати через вибивання хабара.
 
За попередніми даними досудового розслідування, посадовець вимагав гроші від переможця тендеру на проведення ремонту місцевих доріг. Розмір хабаря становив 10% від суми раніше укладеного з підрядником договору. У разі відмови фігурант погрожував підприємцю не підписати акти виконаних робіт. Для передачі «відкату» посадовець залучив свого знайомого як посередника. Цим фігурантом є щойно обраний місцевий голова Воловецької ОТГ Михайло Попелич. І висувався він від "найчеснішої в світі партії найвеличнішого лідера сучасності" - Слуг Зеленського. А затримання й розслідування проводила СБУ іншого слуги Баканова й колишнього посадовця контори - голови ОДА Петрова.
 
Отака баєчка... А що, хтось вірив, що слуги не беруть хабарів, не крадуть, не шахрують? Та навіть Янукович і все його оточення скромно сидить в куточку й курять бамбук з красномовним питанням в очах: "А що? Аж так можна було?!" Але це загалом про слуг, бо ті дійсно зуміли зробити неймовірне - вкрасти з бюджету до 300 мільярдів гривень, тупо розікрасти весь антиковідний фонд... А за крихти від цього банкету гуртом купити всіх тих професійних "антикорупціонерів", через що ніхто з них навіть голосочку не подає.
 
Але з цією справою і самим Попеличем ситуація трошки закрученіша. Найперше - це чудова ілюстрація схеми з так званим дорожнім будівництвом від Зеленського. Тільки масштаби відкатів різні: у Воловці - яких 80 тисяч (щоправда, це лише по одному підряднику та одному контракту), а десь на широких просторах - уже мільярди.
 
Друге - Попелич не такий уже й простий хлопець. Він і раніше був мером Воловця, мав усі шанси на переобрання (Стокгольмський синдром - це не тільки про Харків чи Одесу, але й про маленькі містечка). А від слуг висувався, вочевидь, бо був упевнений, що таким чином прикриє себе від правоохоронців. А головна з них - всупереч рішенню суду та приписів природоохоронних органів рішення розмістити на хребті Боржава (найдовша й унікальна високогірна полонина України) серію вітрових електростанцій. А в цей же час у зеленої влади розгоряється неприхована війна проти представників відновлювальної енергетики. В уряду вже ні на що нема грошей, тим більше на розрахунок за зеленими тарифами. Ідуть жорсткі судові позови. Влада командує (не офіційно, звісно ж) повністю заблокувати зелену енергетику та її розвиток. А Попелич уже давно в темі (чи в схемі). Я тут не збираюся обговорювати доцільність розвитку галузі з такими економічними показниками й завищенимитарифами, а також допустимість встановлення об'єктів на такому унікальному гірському хребті замість більш низинних горбистих ділянок, як це роблять переважно у світі. Ми поки обговорюємо виключно кримінал.
 
Отже, Голова Закарпатської ОДА Петров (обласний слуга Зеленського) отримав наказ і став його впроваджувати: блокувати й не пускати. Нижчий слуга Зеленського вирішив не послухатися. Більше того, до суду у Львові навіть відправив групу підтримки вітрякам. А виборчу кампанію у Воловці проводив під лозунгами корисності для ОТГ цього проекту, коли на обласні вибори їхня партія йшла, заявляючи про недопустимість таких дій. Отакий розброд у межах однієї обласної партійної структури слуг. Оскільки Петров - давній СБУшник і не звик довго терпіти порушення субординації, арешт Михайла Попелича саме силами СБУ став лише питанням часу. Я не знаю всіх реальних обставин, але припускаю, що було за що. От тільки до конфлікту цього "за що" чомусь не було. І висунули його від слуг, і підтримували іменем самого зеленосяйного, а зараз раптово виявилося, що це "за що" таки існує. І схопили не за конфліктну тему з тими вітряками, а за щось стороннє, щоб не занадто явно все було.
 
 
А чим усе це закінчиться? Та як завжди, вочевидь, нічим. Бо своїм усе, а чужим закон. Боржаву вітряками таки забудують, але тепер уже контролюватиме схеми не Попелич, а Петров і грошенята потечуть потічком до вищих партійних кишень. Інвесторам дадуть добре зрозуміти, з ким треба домовлятися, а з ким небажано. До речі цей голова ОДА вже відзначився розпорядженням про контроль і перевірки передач, які перевозять через митниці на території області від наших трудових мігрантів з ЄС. Там він навіть домудрагелився давати накази непідконтрольним йому митній і прикордонній службі. Можу прогнозувати, що екологічні норми з виборчої програми слуг на Закарпатті скоро вивітряться або залишаться пасивним текстом.
 
А щодо Михайла Попелича, то припускаю, що після зразково-демонстративного побиття його справу спустять на гальмах, як і стосовно корупціонера Юрченка, та згодом розвалять її ще на стадії слідства. Попелич користується підтримкою в місті, а посадивши його, доведеться проводити нові вибори, на яких у слуг уже гарантовано не буде жодних шансів та міцний антирейтинг.
 
Отака в мене склалася картинка, коли трошки глибше копнув тему, яка пробігла одним рядком усіма новинними стрічками.
 
Назад до архіву Версія для друку