Версія для друку

Ніколи не здавайтесь!

Коли підарас хтось, а винен - ти. Класична ситуація.

Перших півроку Судовий репортер були найщасливіші. Бо я могла вільно працювати і спостерігати, як помаленьку з нічого виникало щось.

Маленьке, але воно робилося зусиллями мене одної і мені було приємно бачити, що це можливо. Щомісяця я писала мінізвіти і розповідала, що змінилося. Я зробила собі візитки і могла називати вголос назву свого сайту.

Одного дня все змінилося. Коли чужа людина скинула мені лінк на сайт з дуже схожою адресою в іншій доменні зоні. Це кінець липня був ще, і той сайт ще був пустий (це пізніше на нього задніми датами внесуть публікації, бо в адмінці можна поставити будь-яку дату).

Але я розуміла, до чого йде. Потім дізналась про торгову марку ГО і ТОВ, зареєстровані на помічників адвоката...

Так, це був мій прорахунок, що я не реєструвала ТМ швидше. Перші місяці я ще не була впевнена, як воно буде. Плюс, за це треба було платити. Я тоді заробляла куди менше, ніж зараз. і зволікала з цим моментом.

Зрештою, в журналістському середовищі не прийнято один одному підси#ати. Бо ми знаємо, який світ тісний, і як мало нас, нормальних, і яке недовге життя деяких проектів. Але, як ви бачите, це прийнято в середовищі юристів і адвокатів.

Я взагалі поважаю простір інших людей і рідко дозволяю собі порушувати його межі, бо не люблю, щоб втручалися в мій. Так, я скоріше напишу людині, ніж подзвоню, і мені буває незручно заговорити з людиною, щоб не порушувати її спокій. Тому мені було неприємно, як все це робилося.

Це так, ніби хтось зайшов до вас у хату і походив. Тобто, не я перша порушила межі. 

Я написала у ФБ, що не маю відношення до цих пустих організацій і пустого сайту. Далі, уже після мініскандалу з моєю заявою, мені для виду запропонували працювати в цьому адвокатському проекті, від чого я, звісно, відмовилась. І не помилилася, тому що подальша його реалізація, як на мене, була цілковито бездарною і неадекватною.

Власне, коли я відмовилась, то далі я займалась своїм сайтом, а вони своїм, і в кого вийде краще. Ну, в них краще точно не вийшло...

Я про їх творчість майже не чула. Аж поки на початку червня 2019 мені великодушно не запропонували переоформити на мене ТОВ і ГО. Тобто, якби на червень 2019 їхній проект був такий успішний, то навіщо щось віддавати?

Зрештою, мені не потрібні наразі такі організації, тим більше, з поганою історією (мудаками в засновниках) чи можливо боргами. Я відмовилась.

Після чого, мої опоненти могли б просто змінити назву і продати ці організації, чи щось таке, але ні. І вони продовжили публікувати всяке лайно на своєму сайті.

Ситуація загострилася восени із запуском антикорупційного суду. Коли мої опоненти анонсували пресуху про ініціювання "Судовим репортером" кримінальної справи проти народного депутат від "Слуги народу" Ткаченка. У зв’язку з чим я провела свою прес-конференцію на день раніше.

Насправді, я не є категорично проти використання цієї назви і не претендую на її виключене використання. Але використання її згаданими людьми є абсолютно недоречне і таке, що дискредитує ідею судової журналістики.

Потім, у листопаді, я почула про розсилку матеріалів від цього сайту, які були опубліковані проросійськими виданнями. Матеріали були такого ж ґатунку. У зв’язку з чим я прийняла рішення змінити домен.

Щоб ви розуміли, поважний адвокатський проект не зумів придумати собі кращої адреси під свій проект, аніж максимально схожу на мою. Тобто, sud-report!

Хоча, на мій погляд, sudreporter є кращим і тепер мені подобається більше. Але для мене є очевидні цілі цих людей. Тому менше місяця тому я змінила домен, ризикуючи, звичайно.  Але в мене переважна більшість заходить на сайт із ФБ і ще 1/4 заходить напряму. Тому, падіння відвідуваності майже не сталося. 

Однак події не залишилися непоміченими. Мене запросили на програму "Честь і Нечесть", де було запитання про це, і я коментувала, просто кажучи факти і не називаючи когось рейдером. Після програми про мене також вийшла заказушна стаття на зливному бачку. 

Власне, потім я все ж вирішила дати шанс іншій стороні виправити помилку. Мої доводи дуже прості - їх реалізація проекту є неадекватна, воно їм нічого позитивного не дасть, тому було б правильно їм відступитися, віддати мені назву, а далі вони можуть безперечно продовжувати писати свої сумнівні матеріали, адже назв вистачає. Просто таке, з дозволу сказати, сусідство, заважає. І я мушу радикально відмежуватися від цього.

Тому, власне, був написаний лист і отримана відповідь у типовому для адвоката стилі. І тональність цього листа мене обурила, у зв’язку з чим я побачила 7-10 тис. у.о. за вирішення питання, а не 7-10 у.о., а потім сама ж виявила свою помилку, хоча багато людей коментувало скріншот, але ніхто не вказав мені на це. Але, незалежно від суми, поведінка особи видається мені ненормальною.

На цьому все. Просто залишається згадати, для чого я це робила і чи потрібно все це далі.

Потрібно.

Тому я просто висплюсь на вихідних і пошлю всіх в д#пу. Ніколи не здавайтесь, тим більше, коли ваші опоненти - підараси.

Ірина Салій

Назад до архіву Версія для друку