Міт. Від Макара

Уночі видатний Іван Макар утнув отаке (дивимося скрин!). 

Пообіцяв одповісти спозаранку – відповідаю. 

ЧОМУ ВЯЧЕСЛАВ ЧОРНОВІЛ НЕ СТАВ ПРЕМ'ЄРОМ? 

Останніми роками я чую з різних «демократичних» вуст, що перший президент Леонід Кравчук хтів був запропонувати Верховній Раді кандидатуру Вячеслава Чорновола на посаду прем’єра в 1992 році. 

Так, Кравчук робив пропозиції. Але стати представником президента у Львівській області. На що Вячеслав Чорновіл реагував з гумором, адже посів друге місце на президентських виборах – з ідеєю декомунізації України. Було би смішно, казав, стати представником Кравчука, в якого був опонентом на виборах. 

Конкретною була також пропозиція поїхати першим послом України у будь-яку країну світу, навіть у Париж. Сьогодні я певен, що КРАВЧУК НЕ ЗРОБИВ ПРОПОЗИЦІЮ ОЧОЛИТИ УРЯД, БО БОЯВСЯ, що Вячеслав Чорновіл погодиться. Але міт про прем’єрство гуляє політичними кулуарами, як привид ув опері. Міт живить оточення Крачука, щоби звинуватити Вячеслава Чорновола заднім числом у боягузтві. Це було би правдою, якби Кравчук оголосив про свій намір після виборів президента, а так це – просто дурні вигадки. 

(Уривок з майбутньої книги, дасть Бог). 

Додам винятково для Івана Макара. 

Пане Іване, Ви не самотній, живлячи цей міт! Поруч з Вами такі титани духу, як поет Дмитро Павличко, академік Ігор Юхновський, решта титаніків, до яких і Ви належите. 

Проте Ви викликаєте в мене симпатії своєю несамовитою впертістю. Пишіть більше, і Вас помітять (як Павличка свого часу). 

Дай Вам Бог здоров'я! 

На світлині: Степан Хмара та Іван Макар 7 листопада 1988 року. 

Шкода, мене не було тоді в Червонограді. Було би два плякати.

 

Дмитро Понамарчук 

Назад до архіву Версія для друку