Світлина з інтернету

Додуркувалися...

Це ще не остаточно, але МВФ таки схилився до рішення відмовитися від амбіційної трирічної програми розширеного фінансування України на користь 18-місячної програми stand by. Не гарантовано, що й цей кредит ми зможемо отримати. 
 
Наслідки від цього будуть для нас дуже поганими, бо зелена влада вже встигла утворити в бюджеті діру (дефіцит) на 300 мільярдів та сподівалася її зашивати виключно запозиченнями. Stand by не забезпечить ні того ресурсу, ні свободи операційних дій, ані авторитету для інших міжнародних позичальників, що дали б змогу хоч якось із цим упоратися. За нормальних умов і при адекватній владі, stand by для нас було б достатнім ресурсом. Але ж ми ніколи не мали такої катастрофи в бюджетній, фінансовій та економічній сферах... 
 
Як у Зеленського будуть виходити з цієї ситуації? Уявлення не маю. Домовлятися з МВФ на наших умовах та ще й у звично хамській формі більше не вдасться. Шантажувати Фонд тим, що ми ж можемо "антиколомойський" закон і не ухвалити?... Ну це, ніби накинути собі петлю на шию й кричати сусіду з будинку напроти: "Дай мільярд, бо повішуся!" Він просто штори засмикне, щоб не дивитися на ідіотські вибрики сусіда-наркомана. 
 
У нас були хороші переговорні позиції ще восени. Я не можу зрозуміти, через що у МВФ так симпатизували й довіряли абсолютно невмілому Гончаруку (може, скоріше Маркаровій), але в той час, і з тою командою вели реальні переговори й шукали компромісу. Те все, що натворили навколо змін уряду на зовсім нафталіновий, що розкручують навколо НАБУ й САП, як затягнули виконання умов Фонду та вся нещирість і несерйозність зеленої влади привело до тих наслідків, які маємо. 
 
Навіть у тривалу дію "Антиколомойського" закону в Фонді вже не дуже вірять. Бо там є експерти, які непогано знають наше законодавство та перспективи скасування документа в КСУ через сумнівну процедуру прийняття.
 
Зараз, схоже, що влада Зеленського вже не дуже й надіється на кредит МВФ, принаймні, в достатніх обсягах. Вони вже дотискають Нацбанк і, фактично, запустили друкарський станок і механізм прихованої емісії. 
 
НБУ надає рефінансування державному Укрексімбанку, а той передає кошти Укравтодору у вигляді кредиту під державні гарантії, де на темі ремонту й будівництва доріг найлегше здійснювати масовий дерибан. Але насправді, за такою сірою схемою ведеться фінансування через емісію програм державного бюджету. Повертати ресурс повинен саме мінфін із бюджетних коштів. А там і так діра в 300 мільярдів... 
 
Відповідно, надувається кредитна мильна бульбашка з вкиданням непідкріплених реальними товарами й послугами мільярдів та подальшим знеціненням вітчизняної валюти. Про цю кредитну аферу можна прочитати на Економічній правді за цим посиланням:
 
Це й інші деталі схиляють до думки, що вся історія з ніби то виконанням вимог МВФ була лише для імітації: "Ми ж хотіли, старалися, а вони такі бяки..." Думаю, що така логіка шахрайських дій існувала від самого початку. Бо країна - це для них тимчасове, а інтереси олігархів та їхня "вдячність" - це річ цілком конкретна.
 
Уся ця владна верхівка так керує, ніби не збирається залишатися в Україні більше року. От і в МВФ щось подібне запідозрили - на 18 місяців і під жорсткий контроль використання ще, можливо, підуть, а на три роки - ніяк. Бо хто знає, хто і що в той час тут творити буде...
 
Назад до архіву Версія для друку