Час прийшов

Сьогодні побачив інформацію, що 27.10.2021 заступник Генерального прокурора Ігор Мустеца скасував винесені прокурором Києво-Святошинської місцевої прокуратури Іллєю Черкашиним та начальником відділу прокуратури Київської області Юлією Дядюк постанови про закриття кримінального провадження за підозрою в підготовці скоєння навесні 2019 року замовного вбивства (ч. 1 ст. 14, п.п. 11, 12 ч.2 ст.115 КК України) 54-річного львівського «авторитетного бізнесмена» Володимира Дідуха на прізвисько «Вова Морда».

Відразу згадав своє минуле лейтенантове, генеральство.

Пройшовши шлях у 90-ті від лейтенанта до майора в кримінальній міліції, я в той час майже повністю розчарувався в нашій правоохоронній системі. В ті роки бандити майже керували Кримом, Севастополем, нас били постійно по руках, щоб ми їх не чіпали, але ми по крохах збирали доказову базу щодо їх причетності до скоєння тяжких злочинів.

Пройшло 10 років. У 2000 рр. приїхали в Крим Москаль, Паскал і запевнили нас, що прийшов наш час бити бандитів, й ми їм дали бій. Дістали далеко заховані доказові матеріали й пройшлися спочатку по «Башмакам», а потім по «Сейлем» бульдозером - десятки були засуджені.

І так періодично повторювалося весь час протягом моєї служби.

Пройшов час. 15 квітня 2019 року - сторіччя карного розшуку України, ми з одним із керівників йдемо коридором до зали на урочисте зібрання і тут телефонний дзвінок: кілери встановили в салоні джипу кулемет ДШК, виїжджають на дорогу, а потенційна жертва на мерседесі виїхав зі свого двору. Потрібно було за лічені хвилини прийняти рішення: затримувати відразу або після відкриття стрільби.

Ми стояли перед входом до зали і міркували, що, якщо затримаємо до пострілу, тяжко буде довести, що вони мали мету вбити «Морду». Ми знали, хто вони, хто замовник і, що він буде робити все можливе, щоб витягнути їх. Якщо буде постріл, дальність вогню з кулемета - 3,5 км, можуть постраждати невинні люди.

Я прийняв рішення затримувати до проведення першого пострілу. Кілерів затримали саме під час повної готовності почати постріли по авто «Морди»,вилучили кулемет з набоями та іншу зброю. Ми ще знаходилися на урочистостях, коли прокуратура в соцмережах співала нам дифірамби.

А потім почалося наше протистояння з прокуратурою: прокурор області від слідчого просто ховався й, не дивлячись на наші потуги, заарештувати бандитів нам не вдалося.

У ті дні руки опустилися у звичайних оперативників, бо вони тижнями працювали, майже жили в авто, але не у мене. Бо я впевнений, час збирати каміння обов’язково прийде.

Це гарна новина, але питання тільки в тому, чи є на сьогодні команда, здатна зібрати всі докази, які втрачені і відсутні у справі, та притягнути всіх винних до відповідальності?

Що стосується мене й тих, хто займався цією справою, то наш час стовідсотково ще попереду.

Вячеслав Аброськин

Назад до архіву Версія для друку