Версія для друку
Світлина з інтернету

Брешуть, як і завжди

Пригадуєте, як учора на своїй здибанці під Радою різнорідні "активісти" та радикально налаштовані типи кричали, що вимагають скасувати бандитський виборчий закон Януковича та ухвалити "прогресивний" виборчий кодекс із відкритими списками?

Про новий виборчий кодекс я уже дуже детально й багато писав, ще коли за нього голосували в першому читанні. Тоді доводив, що там насправді нема жодних гарантій проти політичної корупції, підкупу виборців, а також відсутня реальна система відкритих списків. Ще застерігав, що закон спонукатиме до виникнення феномену регіональних партій, а це вже пів дороги до федералістських віянь у Раді. Але зараз не про це.

Тут кілька слів про старий закон. Як його називали всі присутні: "Корупційний закон Януковича". Так от. Я не злопам'ятний, просто злий я (на всяких корисних ідіотів) і пам'ять у мене хороша. А ще я знаю, де шукати підтвердження своїм словам.

Заходимо на сайт Верховної Ради, входимо в пошуковик у базі "Законодавство" і знаходимо ухвалений 17 листопада 2011 року Закон про вибори народних депутатів (реєстраційний номер 9265-д). Саме його й проголосували того дня (точніше, вечора) нардепи з солідним результатом у: За: 366, Проти: 6, Утрималися: 5, Не голосували: 27, Всього: 404. 

Голосували зразу за основу і в цілому. Такий захмарний результат уже свідчить, що голосували не лише регіонали та їхні союзники, що й підтверджують результати голосування

І дійсно: крім 187 членів фракції Партії регіонів закон підтримали 62 члени Батьківщини. До речі, з апологетів Юлії Тимошенко (сама вона підтримати "бандитський закон Януковича" не змогла лише через те, що в цей час лежала на нарах у Лук'янівському СІЗО) ніхто не голосував проти. Троє утрималися (Ганущак, Гудима і Сушкевич), ще трохи народу просто прогуляли або не були біля кнопок у залі. 

Рішення фракції голосувати "за" за було офіційним. Нинішні Жулині нардепи (Абдулін, Кожемякін, Сергій Соболєв) були "за". З чинних Жулиних не голосував ніби лише Власенко, але він просто був тоді в хронічному прогулі. Якщо врахувати, що нині Батьківщина навіть за найважливіші оборонні проекти віддає до 50% своїх голосів, то тодішні майже дві третини - це чітко виражена позиція. 

У Нашій Україні Ющенка "за" були 36 з 66-ти. Доволі однорідно проголосували "за" й представники всіх менших фракцій, включаючи члена групи "Реформ заради майбутнього" вашого покірного слуги Тараса Чорновола. 

Таке дружнє голосування за закон і підтримка його Партією Регіонів були викликані жорстким тиском з боку євроінституцій, які вимагали від нас удосконалити виборче законодавство. Європейців не цікавила виборча система, головне, щоб самі вибори були чесними й справедливими. А Янукович тоді ще дуже активно загравав з Євопою та прагнув Угоди про Асоціацію. 

А тепер головне. До 17 листопада 2011 року було зареєстровано не один цей законопроект. Було їх аж шість. І серед них один підготували якраз регіонали: Єфремов Олександр, Олійник Володимир, Козуб Олександр, литвинівець Шаров Ігор та комуніст Мартинюк Адам і примкнулий до них Ігор Рибаков (обраний за списками Батьківщини, а потім у групі Реформ). Дуже вони хотіли протягнути свій законопроект, бо там було чудове поле для адмінресурсу, але Європа натиснула й довелося голосувати за його скасування. Посилання на проект регіоналів (Януковича) знайдете тут

- Стоп!!! - вигукнете ви. Як це? Адже ж найчесніші в світі активісти нам на мітингу кричали, що це корупційний закон Януковича у нас зараз діє! 

Брешуть ваші "активісти", брешуть, зрештою, як і завжди. Закон, який був ухвалений 17.11.2011 і чинний досі - це закон офіційного авторства Руслана Князевича, тоді член фракції Наша Україна-Народна Самооборона. Посилання на реєстраційну сторінку законопроекту знайдете тут

А реально проект писала чимала група компетентних експертів під наглядом західних партнерів та ще й за їхні гранти. То що, розрив шаблона починається? "Корупційний проект Януковича" виявився прогресивним і досконалим законопроектом, узгодженим із нашими західними партнерами, які й дотиснули Януковича, щоб він свій дійсно недемократичний партійний проект відкликав, а підтримав якісний і чесний.

А проти чого ж тоді так активно борються усі ці різношерстні активісти? Ну як завжди - проти Порошенка. Навіть агітку до своєї здибанки видрукували, де з одного боку якісь стилізовані вежі Кремля, а з другого - дурнувате поєднання фотографій Януковича й Порошенка (вже б щось своє придумали, а то як їм від Ольгінських тролів з Пітєра закинули цю тему, то вони й досі її експлуатують). До речі, Порошенко за законопроект про вибори, який чомусь до нього ліплять, не голосував і не міг проголосувати, бо не був тоді нардепом. 

Ще трошки проти України борються. Це було чути й у виступах. Зокрема, в той час, коли в Раді йшли голосування за закони на підтримку збройних сил та за зміну радянського армійського вітання на "Слава Україні", ці, з дозволу сказати патрійоти, лише піднімали свою зрадофільську хвилю. А ті з них, хто депутати, не зволили забігти в зал хоч на мить і проголосувати за ці закони. Тому за моральною оцінкою мітинги Рабіновича та наших "патрійотів антикорупціонерів", що проходили в той самий час у різних місцях, можна було спокійно поміняти місцями й навряд, чи це б на щось повпливало.

 

Тарас Чорновіл 

07 вересня 2018 р.

Назад до архіву Версія для друку