Багато балачок

ЯК МЕНІ ДО ВАС ДОКРИЧАТИСЯ?!

Володимир Черняк переконаний, що основна проблема України - «не корупція, а організована злочинність у владі».

Ґуґл відсилає нас до тлумачного словника:

«Корупція (від латів.(латинський) corruptio — псування, підкуп), злочин, що полягає в прямому використанні посадовою особою прав, наданих йому за посадою, в цілях особистого збагачення. До. називають також підкуп посадових осіб, їх продажність».

Отже, корупція - це і є організована злочинність у владі. І не тільки у владі. Корупція пронизує всі верстви українського суспільства.

Проблема ж насправді у тому, як в Україні розуміють природу корупції і відтак як вибудовують стратегію боротьби з нею. Виходячи з особливостей цього розуміння, іде надто багато балачок про боротьбу з корупцією, а власне боротьба йде з її наслідками, а не причинами.

Природа корупції в Україні вгрузає в історичну традицію тривалого, багатовікового співжиття України з Московією - в умовах абсолютистської монархії, а потім в умовах авторитарно-тоталітарного суспільного устрою й адміністративно-командної системи урядування, доведених до вершини досконалості компартійно-радянською номенклатурою.

Якраз через це в СРСР вважали корупцію явищем суто капіталістичним, що засвідчує й академічний СУМ:

«КОРУ́ПЦІЯ, ї, жін. У капіталістичних країнах — підкупність, продажність урядовців і громадських діячів» (СУМ. Т. 4. К., 1973. С. 302).

Пострадянська Україна залишається в цій же системі координат. І поки вона залишатиметься в ній, доти й існуватиме тотальна корупція на всіх щаблях українського суспільства, а отже - і в усіх ешелонах влади.

Тільки СИСТЕМНІ ЗМІНИ й повернення до національних традицій і звичаїв через широкомасштабну сутнісну українізацію усіх сфер життя відкриють Україні й українському суспільству дорогу до успіхів у державотворенні й процвітання.

Я ВЖЕ НЕ ЗНАЮ, ЯК ДОСТУКАТИСЯ ДО СЕРДЕЦЬ І ЯК ДОКРИЧАТИСЯ ДО СВІДОМОСТІ УКРАЇНСЬКОЇ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ЕЛІТИ (і Володимира Черняка в тому числі), щоб мене нарешті почули й почали говорити про НАГАЛЬНІСТЬ СИСТЕМНИХ ЗМІН.

 

Володимир Іваненко
Український Університет

25 квітня 2018 р.

Назад до архіву Версія для друку