Світлина з інтернету

І Славко поплив...

Щодо Святослава Вакарчука, його відверто лизоблюдської оцінки нового "управителя Зеленої Малоросії" та деяких супутніх обставин

Перше. Коли побачив десь у мережі скрін допису в фейсбук від Вакарчука про призначення Єрмака, подумав, що фейк і монтаж. Бо ж не можна аж так відверто та ще й з повним порушенням правил особистої гігієни... Адже Єрмак уже тривалий час повністю домінує в зовнішній політиці та питаннях війни на Донбасі, а з грудня майже безроздільно контролює й ряд інших сфер. Не міг же Святослав не знати, що ганебна формула Лаврова (яку в нас чомусь називають формулою Штайнмайєра) почала імплементуватися саме з подачі Єрмака. Знав він добре, що ідея розміну "Крим на Донбас" - це теж творіння цього дєятєля. Особливо неприємно, що наступний його запис у фейсбук був дуже завуальованим протиставленням цій ганебній формулі. Завуальованій, бо уникає тут згадки про принципово важливу для Козака й Єрмака тему відновлення постачання води в Крим ("Слуга"- голова бюджетного комітету взагалі прямо сказав, що в Криму вони хочуть продавати воду Росії). Читав Вакарчук відгуки Єрмака про нового куратора України Дмітрія Козака як ледь не про друга нашої країни. Недавно він зустрічався з родичами Небесної Сотні, щиро сльозу зронив. А тепер вітає управителя, який гарантовано мав вплив на скандальне рішення щодо керівництва ДБР (Богдан на той час уже від усіх справ був відсторонений).

Фактично, Вакарчук оцим дописом схвалив усі ті ганебні й зрадницькі рішення, які вже до цього часу почав проштовхувати та втілювати Єрмак. Від фактичного визнання російського статусу Криму до проведення виборів на Донбасі без виконання жодних передумов.

Друге. Я під політичну кон'юнктуру не стану міняти своїх поглядів, скажімо, на музичний талант чи патріотичні погляди Вакарчука. Хоча з цим не все аж так гладко: "Не твоя війна", - кажеш? Так, більше принципово не слухаю його пісень, бо якось неприємно. Але якби він і далі продовжував музичну кар'єру, суміщаючи її з позою одного з "моральних і високопарних авторитетів", то не було б і цих жорстких питань до нього. Іноді людина може переоцінити свої сили й щось понафантазовувати, але ж не двічі на короткому проміжку життя. Уже ж був у парламентів і покинув, бо зрозумів, що то не його. І знову в ту саму річку.

Ще й відзначився на парламентських виборах тим, що зелену команду критикував дуууже зважено й обережно, а проти Порошенка і ЄС цілі істерики закочував. Та ще й у базовому для нього електоральному регіоні - на Львівщині. Для мене це особливо прикро. Адже саме так на кількох виборах тодішня комуністична влада боролася проти мого батька руками його ж потенційних однодумців, а насправді найзатятіших ворогів. Вакарчук був єдиним, хто відібрав голоси від, як бачимо, єдиної опозиційної сили. Та ще й своїми випадами й дрібними скандалами охолодив виборців регіону. Те, що маємо сьогодні в Раді, це частково (не повністю, не визначально) вина Вакарчука.

Третє. Але попри політичну безалаберність і поверховість, Славко Вакарчук усе ж людина безумовно патріотична й не дурна (не плутати з невмілістю й безпорадністю). Не мав він зробити такого коментаря. Адже точно в курсі всіх внутрішніх перепетій у "Слугах". А те, що Єрмак - це якраз російський шлях розвитку, уже давно ні для кого не таємниця. Тож, не міг сказати, але сказав... Напевно, йому зробили пропозицію, від якої не можна було відмовитися. Ні-ні, я тут не про якісь корупційні подачки. В метафоричному наборі "батіг або пряник", я маю на увазі якраз батіг.

Я не відслідковував тихих скандалів навколо фракції "Голос" у попередні місяці й тижні, там точно щось виникало, але про один знаю точно. Велика група нардепів тупо підставилася поїздкою на міжнародний форум у Давосі. Зараз уже діє Закон про протидію корупції та відкрите вікно в е-деклараціях для оперативного внесення змін у випадку витрати понад 100 з невеликим тисяч гривень. Спонсорство якогось доброго дядечка-олігарха, невідомого спонсора, поїздка за незадекларовані кошти - це кримінальний злочин. Звісно ж, найбільше залетіло на цьому "Слуг", але попалася й група членів "Голосу". У нас феміда віднедавна діє за принципом "своїм усе, а противникам - закон". Наскільки розумію, слідчих зацікавили зовсім не всі депутати, які попалися на цій корупційній дії. І Славко поплив...

Ця причина видається задрібною, але для тиску на такого непевного лідера, як Вакарчук, достатня. Та й я ж не стверджую, що вона єдина. А фракція "Голос" раптом стала ще "конструктивнішою" та доброзичливішою до влади.

А тепер останнє - четверте. Я не раз ставив питання тим 73%, як вони "зробили" всю Україну: й нас з вами, і себе самих. А тут уже запитання до чималої частини з наших, думаючих 25%: витримали шквал облудної пропаганди на президентських виборах і не дали тоді себе задурити, а на парламентських раптом попливли? Також "усталі"? Особливо актуально це зараз, коли розкручується вся ця авантюра зі спробою нейтралізувати Порошенка, як лідера реальної опозиції. Старих помилок уже не виправиш, то може хоч нових не будемо примножувати.

Тарас Чорновіл

Назад до архіву Версія для друку